Gündem:
ŞAHİN'DEN TAÇ VE KAPTANOĞLU'NA ALİDAŞ SORUSU
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Eylül ayı olağan meclis toplantısı bugün, ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyetleri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından meclis üyelerine aktarıldı.

“ŞEHİT AİLELERİNE 10 BİN TL BAĞIŞ YAPTIK”

Artan terör olaylarının tüm yurtta ortak bir tepkiye yol açtığına değinen Başkan Şahin, “İnsanlık dışı saldırılarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, askerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum. Babalarını, eşlerini, çocuklarını kaybeden analarımıza ve evlatlarımıza yanlarında olduğumuzu göstermek, onlara bir nebze olsun destek olabilmek adına ALTSO Yönetim Kurulu olarak Alanya’da defnedilen kahraman şehitlerimiz İbrahim Halil Aksoy ve Abdullah Ümit Sercan için Mardin Valiliği tarafından başlatılan kampanyaya 10 Bin TL bağış yaparak bu konuda bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Umarız tüm kişi ve kurumlar da ellerinden geldiğince bu tür faaliyetlere destek olurlar” dedi.

“KÜÇÜK ESNAFIN BÜYÜK DERDİNE ORTAK OLALIM”

ALTSO üyelerinin ekonomik durumu konusunda her türlü çalışmaya göreve geldikleri günden bu yana yaptıklarını belirten Başkan Şahin, “Küçük esnafımızı korumak ve onlara destek olmak adına ilkini geçtiğimiz yıl yaptığımız ‘Kırtasiye, Kırtasiyeciden Alınır’ sloganı ile düzenlediğimiz kampanyamızı bu sene daha da genişlettik. Bu kapsamda bütün sektörleri kapsayacak şekilde bir farkındalık oluşturmak amacıyla, ‘Küçük Esnafın Büyük Derdine Ortak Olalım’ sloganıyla yeni bir kampanya başlattık. Dün itibariyle billboardlarda görseli yer alan kampanyamız, yarından itibaren de belirle bölgelerdeki refüjlerde yer alacak” dedi.

“SİGORTA PRİMİNİ DEVLET KARŞILAYACAK”

Turizm sektöründe beklenen müjdenin geldiğini vurgulayan Başkan Şahin, “Son gelişmeler turizm sektörü açısından bir müjde niteliği taşıyor. Bu konuda büyük çabalar sarf ettik. Artık, kış aylarında turizm sektöründe çalışan kişilerin sigortasını işletmeciler kendileri ödemeyecek, devlet karşılayacak. Bu sayede ölü sezonda işletmecilerin üzerindeki yük bir nebze olsun hafifleyecek” dedi. 

Başkan Şahin ayrıca, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu, ALTSO Akademi’nin eğitim çalışmaları başta olmak üzere çeşitli konularda meclis üyelerine bilgiler verdi.

"GERGİN DAKİKALAR"

Şahin’in konuşması sonrası söz alan Meclis Üyesi Şevki Taç, ALTSO yönetimine ALİDAŞ ve ALTAV hususunda yapılan hızlı çalışmanın, teröre tepki eylemlerinin önlenmesi konusunda neden yapılmadığını sordu. 

Taç'ın ardından söz alan Hasan Fevzi Yüksekkaya ise ALTSO Meclisi’nin çalışmadığını, ilçe gündemine yeni konuların getirilmediğini söyledi. Yüksakkaya'nın eleştirisine yanıt veren meclis başkanı Metin Atalay, her türlü öneriye açık olduklarını söyledi. Atalay "Şimdiye kadar siz hangi konuda öneride bulundunuz da bu konu tartışılmadı" diye sordu.

Ardından söz alan meclis üyeleri yönetime destek vererek özeleştiri yaptılar. Üyeler komite başkanlarının bile toplantılara katılmadığı bir ortamda yönetimi eleştirilmenin yanlış olduğunu ifade ettiler.

Eleştirilere sıra ile yanıt veren Başkan Mehmet Şahin, teröre karşı tepki eylemlerinin yapılmaması konusunda sivil toplum örgütü olarak yapılabilecek tüm girişimlerde bulunduklarını söyledi. Bakan düzeyinde görüşmeler yaptıklarını hatırlatan Şahin, eyleme katılan gençler ile eylemin sonlandırılması konusunda birebir görüştüğünü söyledi.

ALİDAŞ ve ALTAV konusunun durup dururken gündeme gelmesinin anlamsız olduğunu kaydeden Başkan Şahin, konuyla ilgili yayınlanan haberleri hatırlattı. Şahin "Eğer bu iddia doğruysa bu kişiler nasıl oluyor da bu kurumların başında duruyor" diye sordu. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Çocukken oynadığı oyuncak arabalarını buldu,...
Antalya’da müzik öğretmenliği yapan Gökhan Heparslan, altı yaşında oynadığı oyuncak arabalarını,...

Haberi Oku