Gündem:
Şehidimiz için okula çıkarma yaptılar

 Okurcalar Mahallesi'nde bulunan Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde görevli bir kadın öğretmenin, sınıfın panosunda asılı olan Şehit Özel Harekat Polisi Coşkun Nazilli'nin fotoğrafını buruşturarak çöpe attığı iddia edilirken, yaşanan bu gelişmelere en sert tepkiyi ise Alanya'daki Ülkücü Hareket temsilcileri gösterdi. MHP İlçe Teşkilatı üyeleri, Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur ve ekibi ile şehit Coşkun Nazilli'nin ağabeyi Mustafa Nazilli sabah saatlerinde Okurcalar'a giderek Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi yöneticileriyle resim krizini görüştü. 

'BU MEMLEKET SAHİPSİZ DEĞİL'

Görüşmenin ardından okul çıkışında açıklama yapan Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur, "Bu olay vatan savunmasında şehit düşmüş Şehit Coşkun Nazilli kardeşimize yapılan bir saygısızlıktır. Buna aslında saygısızlıkta diyemeyeceğim. Bu  alçaklık, şerefsizlik, kahpelik ve hainliktir" dedi. Buradan bu tip düşünce ve zihniyette olan kişilere sesleniyorum" diyen Uğur,"Her ne olursa olsun  bunların takipçisi olacağız. Zannetmesinler ki bu memleket sahipsiz değildir. Bunları gerekirse şiddetle kınamaylada kalmayıp, gerekirse hainlik yaptıkları bu toprağa gömeriz. Bunu böyle bilsinler. Buradan da yetkili kurumlara çağrıda bulunuyorum. Bu şahsa gereğini yapmalarını istiyoruz" dedi. 

'GEREKİRSE ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ'

Şehit coşkun Nazilli'nin ağabeyi Mustafa Nazilli ise, "Bugün ne yazık ki, böyle şerefsizce bir olayla muhatap olduk. Ben şu kadarını söylemek istiyorum. Biz kardeşimizi, bu vatan bu millet ve bu ülke için şehit verdik. Gerekirse kendimizde şehit olmaya hazırız. Bu şerefsizler, kanı bozuklar bu vatan haini kahpeler böyle bilsinler. Korkmuyoruz, bizde şehit olmaya hazırız. Ama yaptıkları bu şerefsizliklere de asla  müsade etmeyeceğiz. Biz burada okul müdürüyle görüştük. Bize olayın yanlış anlaşıldığını söylediler. Biz çocuklar ve bazı velilerden öğrendiğimize göre böyle bir hakaret yapılmışç O yüzden bu konunun takipçisiyiz. Gerekli mercilerde bu konuyla ilgili gerekli yaptırımları yapacaklarını söylediler" diye konuştu.

Sonrasında ise ülkücü öğrenciler okul bahçesinde olayı protesto ettiler.

banner111
Anahtar Kelimeler
Coşkun Nazilli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın beklediği festival 25 Haziran'da
Alanya Belediyesi’nin bu yıl 18. kez düzenleyeceği, sanat ve eğlenceyle dolu geçecek Turizm ve Sanat Festivali...

Haberi Oku