Gündem:
ŞEHİDİMİZİN NEREYE DEFNEDİLECEĞİ BELLİ OLDU
Alanya’da 13 yıl görev yapan ve Mardin’de bu sabah şehit düşen Emniyet Amiri Aksoy’un Alanya’da da bir evi bulunduğu, emeklilik yıllarını burada geçirmeyi planladığı, eşinin de Aksoy’un Alanya’ya defnedilmesini talep ettiği öğrenilmişti.

Ailenin isteği kabul oldu ve şehidimiz Halil Aksoy Alanya'ya defnedilecek. Şehidimizin cenazesi saat 17:00'da Mardin'de yapılan törenin ardından Alanya - Gazipaşa Havalima'nına gelecek, daha sonra ise Alanya'ya getirelecek. Şehidimiz yarın Alanya Garnizon Şehitliği'ne defnedilecek.

OKULU ATEŞE VERİP, OLAY YERİNE GİDEN POLİSE TUZAK KURDULAR 

Dargeçit ilçesinde bir okul sabah saat 06.00 sıralarında teröristler tarafından ateşe verildi. Ateşe verilen okula müdahale etmek için zırhlı araçla olay yerine giden polis ekiplerine teröristler tarafından yola döşenen mayının patlatılması sonucu aracın içinde bulunan emniyet amiri İbrahim Halil Aksoy ile polis memurları Ahmet Akalın, Hüseyin Balta ve Akif Hatunoğlu şehit olmuştu.  

ALANYA'DA GÖREV YAPIYORDU  

Şehit olan emniyet amiri İbrahim Halil Aksoy uzun yıllar Alanya Emniyetinde istihbarat şubesinde başkomiseri olarak görev yaptı. Daha sonra ise Antalya'ya atandı. Geçtiğimiz yıl ise Mardin'in Dargeçit ilçesine atanan Aksoy orada bir yılını tamamlayamadan şehit oldu. Aksoy'un evli ve iki çocuk babası. Alanya’da evi bulunan Aksoy’un emekliliğinin ardından Alanya’ya yerleşmeyi planlıyordu. Bu nedenle şehit eşinin, Aksoy’un Alanya’ya defnedilmesini istedi.

BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI 

Olaydan sonra bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Bölgede operasyon başlatıldı. Olayın ardından Mardin Emniyet Müdürü Lütfullah Pekcan Dargeçit ilçesine giderek olayla ilgili inceleme yaptı. Şehit polisler için öğleden sonra Mardin Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.


banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Başkan Yücel: Alanya’nın altın çağı...
Belediye Başkanı Yücel, pandemi dolayısıyla kötü geçen 2020 sezonunun ardından 2021 sezonunda normalleşme...

Haberi Oku