Gündem:
'Solmuş ve Yırtık Bayraklar Değiştirilsin'

 Alanya genelinde başta yol güzergahları olmak üzere faaliyette bulunan akaryakıt istasyonları, su sporları istasyonları, tekneler, sahil büfeleri, her türlü ulaşım araçları, muhtarlıklar, dinlenme tesisleri ile mesken ve iş yerlerinde asılan bayrakların soluk, yırtık veya buruşuk olmamaları, boyasız ipsiz ve eğri direklere asılmamaları, Türk Bayrağı'nın mevzuatına, milli onur ve estetiğine uygun bir şekilde asılmasını istedi.

KAYMAKAM TANRISEVEN "SOLMUŞ VE YIRTIK BAYRAKLARI DEĞİŞTİRELİM"

İstiklal ve Egemenliğimizin sembolü Türk Bayrağımızı, Kanunda öngörülen şekilde sergilenmesi gerektiğini ifade eden Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Bayrak estetiğine uygun bir şekilde İlçemiz semalarında Bayraklarımızı dalgalandıralım. Bayrakların soluk, yırtık veya buruşuk, boyasız, ipsiz ve eğri direklerde asılı kalmasına izin vermeyelim” dedi. 

'BAYRAK HASSASİYETİNİ UYMAYANLARI KOLLUK KUVVETİ UYARACAK'

İlçemiz genelinde başta Kamu Kurum ve Kuruluşları da Bayrak konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri, vatandaşların da Alanya’yı, Bayrak Kanununun öngördüğü şekilde, milli onur ve estetiğine uygun hale getirilmesini, İstiklal ve Egemenliğimizin sembolü Türk Bayrağımızla donatmaları istedi. 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu Hükümlerine uymayanları,  Kolluk Kuvvetleri tarafından uyaracak ve gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.banner111
Anahtar Kelimeler
Bayrak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Türel: “1 milyarlık dev proje başladı”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak-Zerdalilik...

Haberi Oku