Gündem:
Tarihi Kentler Birliği'nden başarı ödülü

 Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirası’nı Koruma teması ile düzenlenen Yapex Restorasyon Fuarı’na 42’si belediye olmak üzere 153 ulusal ve yerel firma katıldı. Alanya Belediyesi’nin büyük bir titizlikle yürüttüğü “Hıdırellez/Agios Georgios Kilisesi Restorasyonu”, Tarihi Kentler Birliği tarafından başarı ödülüne layık görüldü. Başarı Ödülü’nü, Alanya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Ali Yenialp aldı.

ALANYA BELEDİYESİ YAPEX’TE “İŞLEVLENDİRİLMİŞ KÜLTÜREL MİRASIMIZ” STANDINI AÇTI

Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 5 yıldır katıldığı, Yapex Restorasyon Fuarı’nda bu yıl da açtığı “İşlevlendirilmiş Kültürel Mirasımız” standıyla yerini aldı.

Bu yılın teması olan “Kültür Miras ve İşlevlendirme” kapsamında açılan “İşlevlendirilmiş Kültürel Mirasımız” standı ile Alanya Belediyesi’nin bugüne kadar restore ettiği ve kullanımlarına göre yeniden işlevlendirdiği yapılar, yazılı ve görsel olarak tanıtılıyor.  Sergileme objeleri olarak geleneksel Alanya evlerinde kullanılan kapı kilidi ve tokmağı gibi çeşitli demir aksamlar ile marangozluk aleti olarak eski ahşap rendeler kullanılıyor.  

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteği ile Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen fuara, Avrupa Tarihi Kentler Birliği de destek veriyor.


banner111
Anahtar Kelimeler
Ödül

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Belediyesi'nden sıcak asfalt atağı
Alanya Belediyesi, mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Kestel Mahallesi’nde çalışmalarını...

Haberi Oku