Gündem:
Tarım ve Hayvan Bilimleri Kongresi başladı
 Kongre onursal eş-başkanlıklarını Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı'nın yaptığıkongrenin açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ile bilim insanları, akademisyenler, mühendisler ve üniversite enstitülerinin teknoloji uzmanları katıldı. 
7-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen kongrede 400'ü aşkın sözlü bildiri sunularak tarım ve hayvancılık alanında çalışan araştırmacılar ve sektör temsilcileri bir araya gelme fırsatı bulacak. Uluslararası yenilikçi yaklaşım ve gelişmelerin paylaşılacağı kongrede, ALKÜ adına konuşma gerçekleştiren ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, kongrenin özellikle tarım konusunda Alanya'ya yeni açılımlar getirmesinibeklediğini dile getirdi. Güneş konuşmasının devamında ALKÜ olarak Alanya’da çeşitli kongreler yapılmasını çok önemsediklerini ve turizmde bir marka olan Alanya’nın artık kongre turizmi ile de anılması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 
İngilizce ve Türkçe olarak Tarım ve Hayvan Bilimleri alanında yürütülen güncel araştırmaların sunulacağı, böylelikle delegelerin yüz yüze yeni fikir ve uygulama deneyimlerini paylaşarak iş veya araştırma ilişkileri kuracakları, küresel ortaklar bulma fırsatının yakalanabileceği kongre üç gün sürecek. 

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

En özel başarı
Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumundan bir başarı daha

Haberi Oku