Gündem:
Tatil için Alanya'ya gelen İnna müslüman oldu
İslamiyeti araştırarak Müslüman olma isteğinde bulunan İnna ZAHRANYCHNA için Müftülük makamında ihtida merasimi düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya İlçe Müftü Vekili Murat DEMİRHAN tarafından İslamiyet hakkında Ukrayna vatandaşı İnna ZAHRANYCHNA’a özlü bilgiler verildi.

Alanya İlçe Müftü Vekili Murat DEMİRHAN konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedikten sonra İnna ZAHRANYCHNA Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İnna ZAHRANYCHNA’nın bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlemlendi. İsmini de değiştirmek isteyen İnna yeni isminin “Meryem” olmasını talep etti ve kayıtlara “Meryem” olarak kaydedildi.

Ardından Alanya ilçe Müftü Vekili Murat DEMİRHAN’ın yapmış olduğu duaya amin denildi.

Alanya İlçe Müftü Vekili Murat DEMİRHAN, Ukrayna vatandaşı Meryem’i islamiyeti seçtiğinden dolayı tebrik ederek ihtida belgesini takdim etti. Ayrıca Müftü Vekili DEMİRHAN tarafından Meryem’e Kur’an-ı Kerim ve İslamiyeti anlatan bir kitap hediye edildi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Müslüman

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın 8 merkez mahallesi yarın susuz...
ASAT Alanya Şubesinden yapılan açıklamada yarın Alanya'nın 8 merkez mahallesinde şu kesintisi yapılacak.

Haberi Oku