Gündem:
Toprak Razgatlıoğlu Bisiklet Yolu açılıyor

 YÜCEL, VATANDAŞLARLA BİRLİKTE BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPACAK

Törene protokol ve vatandaşların yanısıra, 2015 yılı Avrupa Superstock 600 şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu ve 2012 SüperSport Dünya klasmanında 183 puanla şampiyon olan Kenan Sofuoğlu da katılacak.

Saat 11.00’de başlayacak resmi program ve açılış konuşmalarının ardından, bisiklet yoluna adı verilen Toprak Razgatlıoğlu da bir bisiklet-motor show yapacak. Razgatlıoğlu’nun tören alanındaki gösterisinin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşlarla birlikte bisikletle şehir turu yapacak. Kermes alanından çıkıp prestij caddesinin bitimi, Vergi Dairesi önünden Askerlik Şubesi’ni geçerek Alanya Lisesi Kavşağı’ndan sola dönüş yaparak Atatürk Caddesi’nden İskele yoluna dönecek olan Başkan Yücel ve vatandaşlar, İskele yolunu geçerek turu Atatürk Anıtı önünde bitirecek.

BAŞKAN YÜCEL, ALANYA HALKINI AÇILIŞA DAVET ETTİ

4 Milyon TL’lik yatırımla Hacet Mahallesi’nde Alanya’nın ilk prestij caddesi olarak yeniden düzenlenen Alaiye Caddesi’nde oluşturulan ve “Toprak Razgatlıoğlu” adı verilen 2 kilometrelik bisiklet yolunun açılışına, Başkan Yücel tüm Alanya halkını davet etti.

BAŞKAN YÜCEL, “BİSİKLET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Alanya halkını bisikletiyle birlikte açılışa beklediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “İnsanlara bisikleti sevdirmek ve bisiklet kültürünü aşılamak istiyoruz. Bisiklet sadece çocuklarımızın kullandığı bir eğlence aracı. Biz bu araçların artık hem spor hem de taşıma amaçlı kullanılması için projeler geliştiriyoruz. İlk etap bu yoldan başladık ve yolun 2 kilometrelik bölümünü bisiklet yolu olarak düzenledik. Bundan sonraki tüm uygulamalarımızda, altyapı ve yollarımızda engelsiz bir kent ve bisiklet yolları oluşturmaya bisiklet yolları oluşturmaya gayret göstereceğiz.”dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Bisiklet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Oba Çayı zehir saçıyor, yetkililer bakıyor!

Haberi Oku