Gündem:
Türel'den ALKÜ öğrencilerine müjde!
 
Antalya’da yapılan ulaşım zirvesinde ALKÜ’de öğrenim gören üniversite öğrencilerinin yaşadığı ulaşım sıkıntısının çözüleceği müjdelendi. 
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Antalya’ya giderek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Alanya ulaşımı hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Toklu’ya ilk olarak Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, daha sonra ise Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Doğan Bacak eşlik etti. Görüşmelerde Ak Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Koordinatörü Fatih Kabadayı’da hazır bulundu.
Alanya ulaşımının masaya yatırıldığı görüşmelerde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, oda başkanları Recep Çalış ve Doğan Bacak’ın istek ve taleplerini dinledi. Alanya’da yeni yapılan yollarla ulaşımın oldukça rahatladığı belirtilirken, toplu taşıma ve taksilerle ilgili sorunlarda masaya yatırıldı.

ÖĞRENCİLERİN ULAŞIM SORUNU TARİHE KARIŞACAK

Toplantıda dikkat çeken konulardan birisi ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ)’nde eğitim gören öğrencilerin toplu taşımada yaşadığı problemdi. Öğrencilerin yaşadığı sorunu yakından takip eden Başkan Toklu, oda başkaları ile birlikte sorunun çözümü için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le görüş alışverişinde bulundular. Öğrencilerin daha rahat ve konforlu ulaşıma kavuşması için gereken çalışmaların önümüzdeki günlerde başlatılacağı vurgulandı.
Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’ne sefer yapan toplu taşıma araçlarının değiştirilmesi konusunda vatandaşların bir isteği olduğunu belirten Başkan Toklu, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ve en kısa sürede çözüme kavuşacağını söyledi.

BAŞKAN TOKLU’DAN TEŞEKKÜR

Alanya ulaşımı ile ilgili Başkan Türel’le görüşen İlçe Başkanı Toklu, toplantıda Başkan Türel’le çok değerli bilgiler paylaşıldığını belirterek, “Başkanımız Sayın Menderes Türel bizi ve oda başkanlarımızı makamında ağırladı. Kendisi ile Alanya ulaşımı hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Alanya’daki ulaşım sorunlarını yakından takip eden başkanımızın konuya olan ilgisi bizleri mutlu etti. Alanya halkının isteklerini kendisine ilettik ve çözüm yolunda çalışmalara başlanılacağını belirtti. Kendisine bize olan ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ'den Alanyalılara çok önemli uyarı
Aşırı sıcak ve nemli hava bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Sağlıklı kişiler için...

Haberi Oku