Gündem:
Ulu Önder Atatürk Törenlerle Anıldı
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı. Saat 09.05’de sirenlerin çalması ile 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunması ile anıt önündeki tören sona erdi.

TÖREN KÜLTÜR MERKEZİ'NDE DEVAM ETTİ

Anıta çelenk koyma töreninin ardından, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri, Alanya Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Anma töreninin açılış konuşmasını, Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Adem Gökbelen yaptı. Açılış konuşmasının ardından, Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Soner Tunç, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Tarih Öğretmeni Tunç, "Mustafa Kemal Atatürk, sayısız emanet bırakarak bizlere veda etti. Atatürk ilke ve inkılapları ile yolumuza devam edeceğiz. Yükümüz ağır fakat bize bırakılan emanetleri unutmadan her türlü zorluğu aşacağız" dedi.

ÖĞRENCİLERİN HAZIRLADIĞI GÖSTERİLER BEĞENİ TOPLADI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreni etkinliklerinde, öğrenciler tarafından bir dizi gösteriler sergilendi. Öğrenciler tarafından hazırlanan; "Mustafa Kemal Seslensene ve Mustafa Kemal'e Ağıt" adlı şiirler, folklor gösterisi, slayt gösterileri, Atatürk'ün sevdiği türküler ile törenler sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma törenine, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Erdem Işık, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Daire Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.


 
banner111
Anahtar Kelimeler
Atam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Belediyelerde yönetim sistemi değişiyor
Belediyelerde üst düzey bürokratlar belediye başkanı ile gelecek belediye başkanı ile gidecek

Haberi Oku