Gündem:
Uludağ'dan 'Dedikodu' açıklaması

 Alanya Hal Projesi'yşe ilgili Uldağ'ın açıklaması şöyle: 

"Geçen dönemki Türkler Belediye Başkanı Sayın Hayri Çavuşoğlu’nun yıllardır Hallerin birleştirilmesi çabasını yakinen bilen birisi olarak ve 2014 seçimlerinden sonra Büyükşehir Koordinatör Yardımcılığında sayın Hayri başkanın mücadelesinin bir temsilcisi olarak bugüne kadar mücadele etmiş birisiyim. Hallerin birleşmesini ve özellikle Gökçeler'e yapılmasını en çok isteyen benim.
Malesef yıllardır üreticinin en çok olduğu Konaklı ve Payallar halcileri ısrarla bir an önce birleşmeyi istemesine rağmen Alanya merkez halinden sadece 3-5 tane halcinin halde ofis olarak kullandıkları yerlerinden gitmemek için rahatlarının bozulmaması için iki buçuk yıldır 100 000 tane çiftçinin mahsülünün değer kazanmasını engellemelerini örtbas etmek için sanki benim projeyi kaydırmaya çalıştığımı yaymaya çalışıyorlar. Ciddi ciddi bir kaç tane büyüğüm arayarak bu iddiayı bana sormaya başlayınca, bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım.
Ayrıca buradan özellikle belirtmek ve hassaten vurgulamak istiyorum. Bu ihaleye çıkan proje tüm halcilerin 2.5 yıldır onlarca toplantı yapılarak sayın Menderes Başkanın siyasi nezaket göstermesi sonucunda ALTSO tarafından çizilen bir projedir.
Buradan sesleniyorum; lütfen kimse Hal Projesi üzerinden siyaset yaparak beni yıpratmaya çalışmasın. Hal’in ihalesi yapıldı ve temel atma tarihi belli oldu. Tüm Alanyamıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun.
10 Aralık'ta temeli atılacak olan Hal Projesinin temel atma törenine tüm halkımız davetlidir
Son olarak özellikle şunu belirtmek İstiyorum. Üç beş tane kendi keyfini düşünen Hal komisyoncusu yüzünden 100 000 tane çiftçinin geleceği engellenemez. Amaçları üzüm yemek değil bağcıyı dövmek."
banner111
Anahtar Kelimeler
Nurettin Uludağ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Türel: “1 milyarlık dev proje başladı”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak-Zerdalilik...

Haberi Oku