Gündem:
Uludağ'dan yeni 'Hal' açıklaması

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek Konaklı ile Güzelbağ Mahallesi arasındaki yola sıcak asfalt dökülmesi için söz aldı. Uludağ, "Çalışmalar 2017'nin Ocak ve Şubat aylarında yapılacak, Konaklı'dan Güzelbağ'a kadar olan yol kaymak gibi olacak" dedi. Uludağ ayrıca yapımını Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin üstlendiği, projesini Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) çizdirdiği, Türkler Mahallesi'ne yapılacak olan ve temelinin 10 Aralık'ta atılması planlanan yeni Toptancı Hali Kompleksi'ne yönelik eleştirileri de değerlendirdi.

'YENİ HAL DAHA BÜYÜK OLACAK'

Uludağ, "Halen faaliyette olan Demirtaş, Alanya, Konaklı ve Payallar Toptancı Hali'nin toplam alanı 148 bin metrekare değil, 105 bin 622 metrekaredir. Yeni yapılacak Toptancı Hali Kompleksi'nin oturum alanı ise 156 bin 000 metrekare değil, 154 bin 269 metrekaredir. Projede, her komisyoncu dükkanının önünde ve arkasında ikişer metrelik su basman üzerine daha sonradan sundurma yapılabilir. Dükkan başına önde 14, arkada 14 olmak üzere toplam 28 metrekare alan kullanılabilir" dedi.

'NEDEN KARŞI ÇIKLIYOR'

Demirtaş'ta dükkanların 75 metrekare, Alanya'da 56 metrekare, Payallar'da 63 metrekare ve Konaklı'da 48 metrekare olduğunu belirten Uludağ, "Türkler'e yapılacak projede her dükkan zemin 97.5, asma kat 97.5 metrekare olmak üzere 295 metrekaredir. Ayrıca dükkan başına 28 metrekare de açık alan vardır. Böylece her bir dükkanın 223 metrekare alanı bulunmaktadır. Yeni projede 159 komisyoncu dükkanı, 66 da ardiye vardır. Ayrıca aynı anda 3 tır giriş yapıp 3 tır çıkış yapabilir. Tüm bu rakamlara rağmen projeye neden karşı çıkıldığı ise muammadır" diye konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler
Nurettin Uludağ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Yücel'e sürpriz kutlama
Başkan Yücel'in yaş gününde mesai arkadaşları sürpriz bir doğum günü düzenledi.

Haberi Oku