Gündem:
Yerli ilaç için MÜSİAD'dan milli hamle başladı

MÜSİAD tarafından düzenlenen yerli ilaç üretimi ve termal sağlık turizmi konulu toplantılar ilaç dışa bağımlıktan kurtulması noktasında önemli bir fikir alışverişi yapıldı.

Türkiye'de sağlık sektörünün ve ilaç sanayinin gelişmesine katkı sağlayan toplantıya, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, eski bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, milletvekilleri, akademisyenler ve sektör temsilcileri  Alanya’dan Başkan Durusoy ve yönetim kurulu üyeleri Erhan Direkçi ile Mehmet Gök de katıldı.

MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy yaptığı açıklamada, "Panelde hızla büyüyen ilaç sektörü ve termal turizm konularını ele alındı. MÜSİAD ailesi olarak yerli ve milli üretime büyük önem veriyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yerli ve milli hamle konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Dünyadaki ilaç pazarı ve ülkelerin üretim ve tüketim oranı ve Türkiye’nin yol haritası ele alındı. Oldukça sağlıklı görüşler ortaya çıktı” dedi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tavuk eti tüketirken dikkat
Diyetisyen Sezen Çetinkaya, kişilerin yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmelerinde barınma, eğitim, sağlık...

Haberi Oku