Gündem:
Yetenekler belirlendi
 Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan "iş birliği protokolü" çerçevesinde Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında; Alanya'da 2500 üzerindeki 3.sinif öğrencileri 1.aşama 1.testine tabi tutuldu. 
174 üçüncü sınıf öğrencileri 1.testi başarıyla tamamladi. Testi geçen öğrenciler iki ay boyunca Alanya Ghsim bünyesinde Ghsim Antrenörlerimiz ve gönüllü Antrenörlerimiz nezaretinde çalışmalara katıldı. Bu günde birinci aşamanın 2.Testini Atatürk spor salonunda gerçekleşti .2.testi geçen öğrenciler çalışmalara devam edecek. 
İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Geleceğimizin Milli Olimpik sporcu adayları yetenekli çocuklarımızı sporla buluşmasını sağlayıp, tüm spor dallarına alt yapı sporcuları olarak yönlendirip lisanslı, yarışmacı birer sporcu olmaları yolunda ilk etabı tamamlanyan Sportif Yetenek Taraması; 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 3.sınıf tüm öğrencilerimizi 2.uygulama aşaması testine belirlenecek takvimde tabi tutulacak. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi 2.uygulama aşaması ise, Eylül 2018-Ocak 2019 tarihleri arasında Ülkemizde 81 il ve tüm ilçelerde olduğu gibi ilçemizde gerçekleşecektir.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Yücel'den dilenci ve seyyar talimatı
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sezon öncesi uyarılarda bulundu.

Haberi Oku