Gündem:
Yücel: '3 bin vatandaşımızı sağlık konusunda bilinçlendirdik”


Birbirinden güzel görüntülerin kaydedildiği kahvaltı Club Olive Garden’da gerçekleşti. Etkinliğe, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er ve Nazmi Yüksel ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül de katıldı. 4 YILDA 3 BİN KİŞİYE HİZMET VERİLDİ

Alanya Belediyesi’nin 4 yıl önce başlattığı Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti, toplam 3 bin kişiye hizmet verdi. Bugüne kadar bu hizmetten yararlanan vatandaşlar, sağlıklı bir şekilde verilen programlar sayesinde fazla kilolarından kurtulurken, sağlıklı beslenme şekillerini de öğrenerek tekrar kilo alma riskinden kurtuldular.

Hayata geçirilen hizmetler kapsamında yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Yücel, “Tosmur ek binamızda Alanya’ya kazandırdığımız diyetisyenlik hizmeti ile 3 bin vatandaşımızı sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirdik, orta öğretim ve lise dengi 13 bin öğrenciye de beslenme eğitimi verdik. Bunun yanında spor salonumuzu kullanan 843 vatandaşımıza da toplamda 17 bin 769 eğitim vermeyi başardık” dedi. Vatandaşlar, Başkan Yücel’e Alanya’ya kazandırdığı sosyal hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tavuk eti tüketirken dikkat
Diyetisyen Sezen Çetinkaya, kişilerin yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmelerinde barınma, eğitim, sağlık...

Haberi Oku