Gündem:
Yücel öğretmenler gününü kutladı

 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çağdaş bir ülke için öğretmenin ve eğitimin önemine dikkat çekerek,  Atatürk’ün millet için yaptığı devrimlerin en önemlilerinden birinin de eğitim olduğunu söyledi.  

Ulu Önder Mustafa Kemal’in öğretmenler için söylediği bir sözle mesajını sürdüren Başkan Yücel, “Atatürk, “Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” demiştir.

En zor şartlarda dahi eğitim meşalesi yakmak için ülkenin her köşesine ulaşan öğretmenlerin,  kutsal bir görevi icra ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  “Öğretmenlerimiz ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere inat, canları pahasına yılmadan, usanmadan aziz bir görevi yerine getirmektedirler. Bizlere bilmediklerimizi öğreten, hayatımızı doğru yönlendirmemize yardımcı olan, bağımsızlığımızı koruyacak kuşakları yetiştiren, değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü, bir kez daha kutluyor, ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Adem Murat Yücel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Vali'den flaş karar! Cami altında ticarethane...
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "İl müftümüze talimatım var. Hiçbir caminin altında ticarethane...

Haberi Oku