ALANYA ADRES DERGİ ARŞİVİ Sitene Ekle
ALANYA ADRES
ANASAYFA KÜNYE HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER İLETİŞİM


ANKET

2015 Milletvekili seçimlerinin en başarılı İlçe Başkanı hangisi?
Tüm Anketler

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SİTE TRANSLATE

TurkeyUnited KingdomFranceGermanyItalySpainSuudi ArabiaChinaRusianJapanGreekPortugualNorwayBulgariaRomania

HAVA DURUMU

3 günlük hava durumu için resme tıklayınız...

'FETRET DEVRİ SONA ERDİ'

'FETRET DEVRİ SONA ERDİ'

Tarih 01 Ağustos 2012, 18:29
Editör www.alanyaadres.com

Alanya İmam Hatip Mezunları Derneği (ALİMDER) Başkanı Mustafa Gınbıroğlu, imam hatip liseleri için fetret devrinin sona erdiğini söyledi.

Dernek binasında basına açıklamada bulunan Gınbıroğlu, "Zorunlu eğitimi kesintisiz olarak 12 yıla çıkaran kanunla birlikte eğitim sistemimiz yeniden düzenleniyor" dedi.
Gınbıroğlu'nun açıklaması şu şekilde: "4+4+4 kununu ortaokulları yeniden eğitim hayatımıza katmıştır. Böylece imam hatip ortaokulları da tekrar açılmıştır. Bu milletimizin hasretle beklediği, sevindirici bir durum olmuştur.
28 Şubat döneminden sonra 8 yıllık kesintisiz eğitimle orta okulları kapatılan, yüksek öğretime geçişte de kat sayı engeli ile önü kesilen imam hatip liseleri için fetret devri sona ermiştir. Zorunlu eğitim kanununun 2012-2013 eğitim öğretim yılında uygulanması için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından çalışmalar başlatılmış  ve bu çalışmalar halen devam etmektedir. Ülkemiz genelinde il ve ilçelerimizde ilkokul, orta okul, imam hatip orta okulu planlamaları yapılmış, birçok yerde müstakil imam hatip orta okulları açılmıştır. Alanya'mızda bu planlamalarda bazı eksikliklerin olduğunu düşünmekteyiz.
Birçok okulumuzda rahatlıkla ilkokul, orta okul planlaması yapılabilecek durumda iken okullarımızın tamamına yakınında sabahçı ve öğlenci uygulamasına geçilmiştir.
Bu kanaatimizce yanlış bir uygulamadır.
Ayrıca velilerimizin gönül rahatlığı ile çocuklarını okullara gönderebilmeleri için birisi Alanya'nın doğu tarafına, birisi batı tarafına, birisi de Alanya merkeze hitap eden en az üç imam hatip orta okulunun açılması gerekmekteydi.
Toplumuzun ihtiyacı ve talebi bu yöndedir. Şu an itibariyle Alanya İmam Hatip Lisesi bünyesinde imam hatip orta okulu açılmıştır. Barbaros İlköğretim Okulu'nda ve Demirtaş Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda da imam hatip orta okulu açılması teklif edildiği söylenmektedir. 
Kesin durum önmüzdeki günlerde belli olacaktır. Bizim buradan çağrımız şudur: Alanya İmam Hatip Lisesi bünyesinde imam hatip orta okulu açılmıştır.
Kayıtlar başlamış olup 17 Ağustos'a kadar devam edecektir. Şu anda yapılacak olan en önemli iş dördüncü sınıfı bitiren çocuklarımızı, ama öncelikle kendi çocuklarımızı sonra da çevremizi imam hatip orta okuluna yönlendirmektir."

ALANYA ADRES - www.alanyaadres.com

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

'ALANYA'DA BÜROKRAT KOLAY HARCANIYOR'

'ALANYA'DA BÜROKRAT KOLAY HARCANIYOR' Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Alanya Başkanı Hacı Mehmet Altuntaş, görevini yapan memurların nedeni belli olmadan gör...

BİR KALDIRIM İŞGALİ DAHA

BİR KALDIRIM İŞGALİ DAHA Geçtiğimiz günlerde Bankalar Caddesi üzerinde faaliyete geçen 'Duqqan Coffee Kitchen' adlı işletme şimdiden...

Copyright © 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. Alanya Adres
| RSS Kaynağı |

Kodlama: MyDesign & Tasarım - Destek: Alanya Reklam& Satılık Profesyonel Emlak Sistemleri - Alanya real estate website