ALANYA ADRES DERGİ ARŞİVİ Sitene Ekle
ALANYA ADRES
ANASAYFA KÜNYE HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER İLETİŞİM


ANKET

2015 Milletvekili seçimlerinin en başarılı İlçe Başkanı hangisi?
Tüm Anketler

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SİTE TRANSLATE

TurkeyUnited KingdomFranceGermanyItalySpainSuudi ArabiaChinaRusianJapanGreekPortugualNorwayBulgariaRomania

HAVA DURUMU

3 günlük hava durumu için resme tıklayınız...

İŞTE ATIK YAĞ TOPLAMA NOKTALARI

İŞTE ATIK YAĞ TOPLAMA NOKTALARI

Tarih 20 Şubat 2013, 12:05
Editör www.alanyaadres.com

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından koordine edilen evlerde kızartmalık 'Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi' kapsamında 3 nokta toplama merkezi olarak belirlenmişti.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından koordine edilen evlerde kızartmalık‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi’kapsamında 3 nokta toplama merkezi olarak belirlenmişti.

Bu merkezler :

• Emine hacıkura Kütüphanesi (Güller Pınarı Mah)

• Hanımeller İş Atolyesi (Hacet Mahallesi Dere Sokak)

• İpekeller İş Atolyesi (Damlataş Caddesi)

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürü Özcan SARAÇ konu ile ilgili detaylı bir açıklama yaptı:

"Ülkemizde yılda 1.500.000 ton bitkisel yağ gıda amacıyla kullanılmaktadır. Bu miktarın 350.000 tonu ise daha sonra atık yağ olarak ortaya çıkmaktadır. Atık bitkisel yağların yetkili kişiler tarafından toplanması ve sanayiye geri kazandırılması ülke ekonomisi, çevrenin korunması ve toplum sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Örneğin atık yağların lavabolara dökülmesi kanalizasyon sisteminin %40 oranında tıkanmasına, arıtma sisteminin arızalanmasına bu da önemli altyapı sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Kanalizasyonlara döküldükten sonra denizlere, akarsulara ve göllere ulaşan atık yağlar, kuşların, balıkların ve diğer canlı türlerinin yok olmasına neden olmaktadır.

Yetkisiz kişiler tarafından toplanan atık yağlar ise çeşitli işlemlerden geçirilerek tekrar piyasaya sürülmektedir. Bu yağlardan yapılan ürünler başta kanser olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı evlerde kullanılan kızartmalık yağların bir kavanoz yada bir kaba konarak belirlenen toplama merkezlerine teslim edilmesini ve bu konuda duyarlı olunmasını bekliyoruz.

Ayrıca; “Belediye ile anlaşmalı bir firmanın bir kampanyasını da sizinle paylaşmak istiyorum” dedi. Kampanya süresince 5 lt. atık yağ getiren kişilere firma tarafından temin edilen 1 lt ayçicek yağı hediye olarak verilecektir.

Ayrıca işyerlerinde atık yağların toplanması ve bertarafı ile ilgili bir sisteme dahil olunması yasal olarak gerekliliktir.Atık yağ çıkaran işletmeler Lisanslı bir firma ile atık yağ alım sözleşmesi yapmalı ve bu sözleşme örneğinin bir kopyasını Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne vermelidir. Konunun hassasiyetine dikkat edilmesi önemlidir."

 

ALANYA ADRES - www.alanyaadres.com

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ALANYA KEÇİBOYNUZU AVRUPA'NIN GÖZDESİ OLDU

ALANYA KEÇİBOYNUZU AVRUPA'NIN GÖZDESİ OLDU Alanya'da da üretimi yapılan keçiboynuzu Avrupa ülkelerinin gözdesi oldu

İŞTE İHALEYE ÇIKARILAN HAZİNE ARAZİLERİ

İŞTE İHALEYE ÇIKARILAN HAZİNE ARAZİLERİ Antalya Defterdarlığı'ndan yapılan açıklama ile Ağustos ayı içerisinde Antalya genelinde bir hazine arazisi ve ...

Copyright © 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. Alanya Adres
| RSS Kaynağı |

Kodlama: MyDesign & Tasarım - Destek: Alanya Reklam& Satılık Profesyonel Emlak Sistemleri - Alanya real estate website