Huzurun manasını sorduğunuzda  tam anlamıyla kavramış  anlamış insanla karşılaşmak zordur.  Göreceli cevaplar verilir  bana göre  huzur, mutluluktan  daha doyurucu bir olgu.  Mutluluk  bir takım olaylar,eylemler, davranışlar,sözlerden sonra oluşan  bir sonuçtur. Bir şeylerin sonucu  sebebiyle oluşur. Okul bitirmek  mutluluktur, zengin olmak  mutluluktur, evlat sahibi olmak mutluluktur , dostlarla,sevdiklerinizle beraber olmak,sohbet,yemek mutluluktur.  vb. Ama, huzurlu olmak sonuç değil başlangıçtır. Huzura yol açan sebepler,olaylar, çok daha farklıdır. Siz onun peşinde koşmazsınız huzur gelir, sizi bulur.
Mutlu olamadan huzurlu olabilirsiniz, ancak huzurlu olmadan mutlu olamazsınız.
Yaşamınıza önce huzuru katmanız gerek. 
Düzgün atılan adımlar,iç ferahlığı,düşünce güzelliği huzurun kapısını aralar.
Psikiyatrlar ,Anti-depresanlar, intiharlar, öfkeler, isyanlar,cinayetlerle  çepeçevre  dolu  bir dünya da yaşadığımız için huzuru yakalayan çok az. 
Hayatımıza kattığımız anlam yetimleri, kafamızdaki çokça soru işaretleri,fazlasıyla olan kaygılar, insanlara -olaylara pozitif bakış açıları, beynimizde dolaşan çelişkiler huzurumuzu kaçırtır.  Dengesiz duygu durumlarına yer vermeyin derim. 
Toleranslı,endişelerden ve aşırı beklentilerden uzak,yetersizlikleri sorun haline getirmeden  her olgudan tad almaya bakın. 
Huzurla tanışın evinizi her daim huzurla doldurun çevrenize huzur saçın.
Huzur dolu bir dünyada yaşamak için huzursuz işlerle uğraşmayın. 
 Sizleri bilmem ama ben evime gelenlere ve  gittiğim eve huzur armağan ediyorum.
En içten sevgilerimle.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83