Golda'nın Bölge Ekonomisine Katkısı Ödüllendirildi
Komgıda A.Ş, 'Karaman'a Değer Katanlar Ödül Töreni'nde, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından ödüllendirildi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Karaman Ticaret Borsası’nın ortaklaşa düzenlediği “Karaman’a Değer Katanlar” ödül töreni Piri Reis Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Ödül töreninde Komgıda A.Ş, Karaman Ticaret Borsası’na 2012 yılında En Yüksek Tescil Ödeyenler sıralamasında 1. oldu. Ödülünü TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan alan Komgıda A.Ş. Genel Müdür Vekili Fatih Doğan yaptığı açıklamada, “Kombassan Grubu’nun bir üyesi olarak, bölgemize ve Karaman’ın ekonomisine, sanayisine ve tarımına kattığımız değerlerin 2013 yılında da artarak devam etmesi için gayret sarf ediyoruz. Ayrıca bu ödüle layık olmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz. 2013 yılında da gerçekleştirdiğimiz özverili çalışmaları ödüllerle taçlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin de yaptığı açıklamada, Kombassan Grubu’nun ekonomiye ve istihdama sağlamış olduğu katkıların bölge insanınca takdir edildiğini, bu tür ödüllerin yapılacak hizmetler için motive edici olduğunu belirtti. Şahin, şirketlerine ödül takdir eden Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası yöneticileri ile ödülü veren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na da teşekkürlerini ileterek, Komgıda yönetici ve çalışanlarını gösterdikleri çalışmalar nedeniyle tebrik etti.

Golda 2012 yılı içerisinde, 12 milyon 581 bin 337 kg makarnalık buğday, 1 milyon 42 bin 860 kg ekmeklik buğday tescil ettirdi. Ayrıca, 43 milyon 599 bin 602 kg makarna, 4 milyon 461 bin 244 kg bakliyat, 1 milyon 149 bin 484 kg irmik, 12 milyon 246 bin 241 kg un, 306 bin 485 kg bisküvi tescil ettirerek Karaman ekonomisine önemli ölçüde katkı sağladı. Kombassan'ın gıda alanındaki yatırımlarından olan Komgıda, sağladığı yüksek istihdamla geçtiğimiz günlerde Türkiye İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğü tarafından “istihdama en çok katkı sağlayan firma” ödülüne layık görüldü. 76 bin metrekaresi kapalı, 1 milyon 100 bin metrekare alana sahip tesislerinde Golda ve Melda markaları ile üretimlerini gerçekleştiren Komgıda, makarna, bisküvi, un, irmik ve bakliyatın yanı sıra hayvancılık alanlarında da faaliyetlerini sürdürüyor ve 84 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Evlilikleri bakın ne bitiriyor!
Mutlu bir evliliğin anahtarının erkeklerin daha çok çalışıp, evde eşleriyle daha az zaman geçirmeleri...

Haberi Oku