Konya'da 'dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” Yürüyüşü
Konya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, 10 Mayıs “Dünya Sağlık için Hareket Et Günü” kapsamında yürüyüş düzenledi.

Zafer Meydanı’nda başlayan yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürü Selim Çelenk, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici, Konya İl Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Saltuk Demir, Sağlık, Belediye, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları katıldı. Sağlık çalışanları olarak fiziksel aktiviteye önem verdiklerini belirten Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Saltuk Demir, “Konyalıları, fiziksel aktiviteye ve bunun en temeli olan yürüyüşe teşvik etmeye çalışıyoruz. ‘Haydi Konyalım Yürümek Lazım’ sloganımızı tekrarlıyoruz. Fiziksel aktivite sağlıklı yaşamın en temel etkenlerinden bir tanesidir. Bu nedenden dolayı sağlığımızı iyileştirmek, zinde kalabilmek için spora ve sağlıklı yaşama teşvik etmek istiyoruz. Bu nedenle de bir yürüyüş organize ettik” şeklinde konuştu.

Konya’nın coğrafyasının düz olması ve yürünebilir olmasına dikkat çekmek için ‘Haydi Konyalım Yürümek Lazım’ sloganıyla bu etkinliği başlattıklarını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici de, “Konyalıya bu düz ortamda, gerçekten araçlarını park etmeleri, asansörü terk etmeleri ve bir gün boyunca ne kadar fazla yürüyebilirlerse yürümelerini öneriyoruz. Gerçekten sağlık için en başta gelen hareketi artırmak ve spor yapmaya dikkat çekmek için bugün böyle bir program organize edildi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yürüyüşe katılan yaklaşık 250 kişi, Zafer Meydanı’ndan başlayarak Alaaddin Tepesi’ni dolaşıp başlangıç noktasında yürüyüşü tamamladı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Evlilikleri bakın ne bitiriyor!
Mutlu bir evliliğin anahtarının erkeklerin daha çok çalışıp, evde eşleriyle daha az zaman geçirmeleri...

Haberi Oku