Kültür:
Alanya aşığı ressam sergi açtı
Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri İsa Arı, yurt dışı görevi sırasında tanıştığı ve Almanya, İtalya, İngiltere ve Fransa'da resim sergileri açan Eldar Zeynalov'u, Alanya'ya davet etti. İlçeye 3 defa gelen ressam Zeynalov, Alanya'ya hayran kaldı ve ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerini yapmaya başladı. Kızıl Kule Sarnıç'ta sergi açan Zeynalov, yaptığı 12 adet eseri sanatseverlerin beğenisine sundu. Ressam Zeynalov, tuvale aldığı Alanya’da tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerini ise Azerbaycan, İtalya ve Rusya'da da sergi açarak sanatseverlerin beğenisine sunmayı planlıyor.

“Buraya geldikten sonra Alanya’yı çok sevdim”

Alanya’ya 3’üncü kez geldiğini aktaran Eldar Zeynalov, "Buraya geldikten sonra Alanya’yı çok sevdim. Çok büyük bir tarihi var. Alanya denizin kaplı olduğu fonksiyonları olan çok güzel bir yer. Bu güzelliklere bir mimar ve ressam gözüyle bakıyorum isterdim ki bu güzellikleri halk bilsin. Çünkü burada her taşın ayrı bir sesi var” dedi.

“Türk insanlarıyla bir olalım”

Alanya’nın kendisinin gibi insanlarının da bir kale olduğu belirten Zeynalov, ”Bütün Azerilerin içinde olan bir arzu Türk insanlarıyla bir olalım. Biz Türk insanını çok severiz. Kardeşlerim bilin Azerbaycan her zaman sizinledir. Sizin acınız bizim acımızdır ve sevinçlerimiz ortaktır. İsterdim ki bende Alanya’yı tanıtmak için bir katkım olsun. Bundan sonra burada çizdiğim resimleri Avrupa, Azerbaycan, İtalya, Rusya’da sergileyeceğim” diye konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Fesitvale özel Selçuklu Sultanı Kıyafetleri
Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde Anadolu Türk...

Haberi Oku