Kültür:
Alanya Belediye Tiyatrosu 45. köye ulaştı
Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çocuk Birimi tarafından gerçekleştirilen Orada Bir Köy Var Uzakta projesi, 4.yılında da “Her Çocuk Bir Sihirdir” temasıyla kırsal mahallelerdeki çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser tarafından hazırlanan şovda çocuklara jonglörlük, sihirbazlık ve palyaço gösterileri sunularak azimle çalışılırsa her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceği mesajı veriliyor. 

HEDEF 70 OKUL

Tiyatroyu merkeze uzak mahalle çocuklarının ayağına kadar götüren Alanya Belediyesi, Orada Bir Köy Var Uzakta projesiyle 70 kırsal mahalle okuluna ulaşmayı hedefliyor. Bu sezonun gösterilerine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Eylül ayında başlayan tiyatro ekibi, her hafta düzenli olarak kırsal mahalle okullarıyla buluşmaya devam ediyor. Mayıs sonuna kadar 70 okula ulaşmayı hedefleyen Alanya Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, geçtiğimiz hafta ve bu hafta gösterilerini Kızılcaşehir İlkokulu, Tırılar İlkokulu ve İshaklı İlkokulu’nda sürdürerek 45. okula ulaştı. 

Mayıs sonuna kadar kırsal mahalleri tek tek gezerek binlerce çocuğu tiyatroyla buluşturmaya devam edecek olan “Orada Bir Köy Var Uzakta” projesi ekibi, projenin 4. yılında da takdir toplamaya devam etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Belediye Tiyatrosu ekibine binlerce çocuk ve ailesinden tebrik yağdı. 

Her yıl ayrı bir temayla yola devam eden proje, bu yıl “Her Çocuk Bir Sihirdir” temasıyla sürdürüldü. Tiyatro ekipleri, çocukların okuma alışkanlığına katkı sağlamak amacıyla da sahneledikleri her oyundan sonra Nilbanu Engindeniz‘in yazdığı çocuk kitaplarından da hediye ediyorlar.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Minikleri Dali’yle tanıştıran sergi
Muratpaşa Belediyesi’nin Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açtığı Salvador Dali’nin “Zodyak/Pantagruel”...

Haberi Oku