Kültür:
Alanya Belediyesi YAPEX'te
Kültürel mirasa sahip çıkan Alanya Belediyesi bu konudaki çalışmalarını tanıtmak ve bu alandaki yeniliklerden haberdar olmak için fuara aralıksız katılıyor. Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan stant her yıl farklı bir sunumla tasarlanıyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Alanya Belediyesi stantları, gerek panolarla gerekse konuya uygun objelerle Belediyemizin önemle üstünde durduğu kültürel miras çalışmalarını ve Alanya’nın geleneksel mimari detaylarını anlatıyor.

Alanya Belediyesi’nin bu yılki standında; Alanya’ya ait siyah beyaz resimler, Alanya Belediyesi’nin yaptığı ve devam etmekte olduğu Bedesten, Oba medresesi, Sedre Av Köşkü ile Alanya Kalesinde bulunan iki geleneksel evin restorasyon çalışmaları yer alıyor.

Alanya Kalesi görseli üzerinde üç boyutlu olarak yapılan Kızılkule, Liman Surları, Tersane ve Tersane Kulesi maketi ile bütünleştirildiği Alanya tanıtımı Tarihi Kentler Birliği etkinlikleri ile destekleniyor.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Türkiye'nin en kısa sokağı! 23 adımda...
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bağlı tarihi Bey Mahallesinde bulunan ‘Öz Işı Çıkmaz Sokağı’...

Haberi Oku