Kültür:
'Alanya bu oyunu mutlaka herkes görmeli'
Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi ile Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından ortak yürütülen projeyle “Özel Çocuklar”, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Küçük Prens” adlı oyunu sahneliyor. 

Yaklaşık 15 ay süren bir prova döneminin ardından 11 özel çocuk, Fransız Yazar Antoine de Saint-Exupery tarafından yazılan Küçük Prens isimli çocuk oyununu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için hazırladı. İlk gösterimi Pazar günü Kültür Merkezi’nde saat 15.00’da yapılacak oyunla ilgili bugün Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ve oyunun yönetmeni Nilbanu Engindeniz basına açıklama yapıldı.

PROVASI 15 AY SÜRDÜ

Ortak basın açıklamasında 15 ay boyunca 11 özel çocukla büyük fedakarlık gösterilerek hazırlanan bu oyunun kaçırılmaması önerildi. “Özel çocuklardan özel bir oyun, oyunda büyük emek var” diyen Yönetmen Nilbanu Engindeniz’in yanısıra Tiyatro Müdürü Çinal ise, “Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. 15 ay boyunca sabırla bu çocukları taşıyan annelere de ayrıca teşekkür ediyorum. 3 Aralık Pazar günü sahnelenecek Küçük Prens’e tüm Alanya halkı davetlidir. Bu oyunu mutlaka herkes görmeli” ifadelerini kullandı.
Oyunun ilk perdesi saat 15.00’da ikincisi ise saat 18.00’da başlayacak. Oyun ücretsizdir. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kaşıkçı köyünün son ustaları
Antalya’da daha önce çok sayıda ailenin geçimini sağladığı tahta kaşık ustalığı teknolojik gelişmelere...

Haberi Oku