Kültür:
Alanyalı Gizem'in ilk filmi sinemalarda
İzmit Belediyesi’nin de destekleriyle yönetmenliğini Adem Uğur, yapımcılığını Adem Uğur ve Feride Gören’in yaptığı ve Erkan Çelik, Seda Kement, Gamze Bayraktaroğlu, Seyhan Arman, Gizem Nur Doğa, Ahmet Özyavuz, Abdullah Şekeroğlu, Bülent Yaşık, Anıl Yıldız ile Nigar Nevruzova’nın oynadığı Zohak filmi gösterime girdi. Yapılan gala gecesinin ardından tüm Türkiye'de gösterime giren film büyük ilgi görüyor. Alanya'da ise Alanyum AVM'de ve Damlataş Örnek Sinemalarında bulunan sinema salonlarında film izlenebiliyor.

GERİLİM FİLMİ

Çekimlerinin büyük bir bölümü Yeşil Konak başta olmak üzere Kapanca Sokakta tamamlanan gerilim filmi Zohak’da anlatılanlar.

Cinlerin saldırılarından muzdarip insanlara yardımcı olmayı görev edinen Rüstem, bir gün son derece tehlikeli bir cin tarafından ele geçirilir. Yaşadığı cinnetin sonucunda karısını, 6 yaşındaki kızı Canan’ın gözleri önünde öldüren Rüstem, cini bir kutuya hapsederek gölün derinliklerine atar. İşlediği cinayetin ağırlığına dayanamayan Rüstem, kızının korku dolu bakışları arasında kendini öldürür. Canan çok uzun yıllar bu travmayı içinde yaşar. Büyür ve Semih ile nişanlanır. Evlilik hazırlığındayken lanet bir kez daha genç kıza dadanır. Arkadaşları göl kıyısında bulduğu gizemli kutuyu Canan’a evlilik hediyesi olarak verirler. Kutunun açılması sonucu hapsedildiği yerden kurtulan Zohak,  Canan’ın yakınlarının yaşamını cehenneme çevirir.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Halk sanatçıları Kültür Evi’nde buluştu
‘Türkülerin Dilinden Halk Sanatçıları Konseri’ yoğun bir katılımla dün akşam gerçekleşti.

Haberi Oku