Kültür:
Bu oyun alkışı fazlasıyla hak etti
Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi ve Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi işbirliğiyle Belediye Kültür Merkezi’nde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için bir dizi etkinlik düzenlendi. 
İlk program Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Engelsiz Sanat Atölyesi kursiyerleri tarafından hazırlanan Engelsiz Sanat Sergisi’nin açılışıyla başladı. Sergi açılışının ardından saat 15.00’da Engelsiz çocuklar tarafından hazırlanan Küçük Prens isimli oyun sahne aldı.

ENGELSİZ OYUN AYAKTA ALKIŞLANDI

Yaklaşık 15 ay süren bir prova döneminin ardından 11 özel çocuk tarafından bugün sahneye konulan ve Fransız Yazar Antoine de Saint-Exupery tarafından yazılan Küçük Prens isimli çocuk oyunu, ayakta alkışlandı. 

BÜYÜK EMEK VERİLDİ

Yönetmenliğini Nilbanu Engindeniz’in yaptığı oyunun prova dönemi 15 ay sürdü. Oyunda görme engelli çocuklarda dahil olmak üzere farklı engel gruplarındaki 11 çocuk rol aldı. Her bir çocuğun bir gezeni canlandırdığı oyunda, çocukların performansı ve verilen mesajlar izleyenleri duygulandırdı.

BELEDİYE ÖZEL ÇOCUKLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Tek perdelik oyunun ardından Alanya Belediye tarafından oyunda rol alan çocuklara ve emeği geçenlere ödül verildi. Ödüller Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal tarafından takdim edildi.

Oyunun ikinci seansı ise aynı gün saat 18.00’da yapıldı.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kaşıkçı köyünün son ustaları
Antalya’da daha önce çok sayıda ailenin geçimini sağladığı tahta kaşık ustalığı teknolojik gelişmelere...

Haberi Oku