Kültür:
Kadın muhtar boş teslim aldığı muhtarlığa kütüphane yaptı
Seçildikten sonra karşılaştığı olumsuzluklara rağmen verdiği sözleri yerine getirmek için kollarını sıvadığını belirten Bozkurt, "Tüm perde ve lambalar dahil hiç bir eşyanın olmadığı bir bina teslim almıştım. Ancak karşılaştığım tüm olumsuzluklara rağmen tutmam gereken sözler vardı. Bunlardan biri de Uluç Mahalle Kütüphanesi idi. Başta Konyaaltı Belediyesi olmak üzere bir çok kişi ve kurumdan gelen destekler ile elimizden geleni yaptık. Sonuçta 3 ayda bu güzel kütüphane ortaya çıktı" diye konuştu. 
Eksikler var 

Kendi odasının yanındaki 13 metrakarelik ikinci bir odayı kütüphaneye çeviren 38 yaşındaki kadın Muhtar Hülya Bozkurt hedefinin 2 Bin kitap olduğunu söyledi. Kütüphanede her yaş ve kesimin ilgisini çekecek bir çok kitabın bulunacağını belirten Bozkurt, "Ancak hala eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizin de zamanla hallolacağına inanıyorum. Zamanla kütüphanemiz, mahalle toplantılarının yapıldığı, komşularımızın sosyalleştiği bir buluşma noktası haline gelecektir" diyerek sözlerini şöyle tamamladı. 

Kadın muhtar sayısı artmalı 

Amacının, kadınların yaşamın her alanında başarıyla bulunabileceğini göstermek olduğunu söyleyen Bozkurt, "Kadın muhtarlarımızın oranı maalesef yüzde 2. Antalya'da 911 muhtarın sadece 20'si kadın. Bizden daha az nüfusa sahip 5 ilin gerisinde 10'uncu sıradayız. Bu sayının artması gerekir". 
banner111
Anahtar Kelimeler
Muhtar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ABT Alanyalıları ustalarla buluşturmaya devam...
Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT) Ustalarla Söyleşi Projesi kapsamında sanatçı Levent Ülgen’i konuk edecek....

Haberi Oku