Kültür:
RUS SANATÇIDAN ALANYA BESTESİ
Türk Sinema Vakfı’nın 2016’da ilk kez Alanya’da düzenlemeye hazırlandığı “1. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali” etkinlikleri için ön hazırlık ve planlama niteliğindeki forum çalışması Alanya’da sürüyor. Foruma Rus ve Türk sineması sanatçıları büyük ilgi gösteriyor.

“HER SENE ALANYA’DA OLMAK İSTİYORUM”

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) de katkılarıyla yapılan etkinlik için Alanya Drita Otel’de sponsorlar balosu düzenlendi. Alanya’da bulunduğu süre içerisinde ‘Alanya’ bestesi yaptığını söyleyen Rusya Devlet Sanatçısı Sergey Kolesnikov, balo esnasında bestesini seslendirerek misafirlerden büyük alkış aldı. Kolesnikov, Alanya’nın Rusya için çok değerli bir bölge olduğunu söyleyerek burada çok güzel dostluklar kurduğunu, festivali güçlendirmek için her sene eski ve yeni sanatçılarla Alanya’da olmak istediğini ifade etti.

“ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMLERİ SÜRÜYOR”

ALTİD Başkan Yardımcısı ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dahaoğlu, sinema forumu ve festivaliyle Rusça konuşulan ülkelerde Alanya’nın sanatsal açıdan tanıtılmasının hedeflendiğini ve etkinliğin Alanya için önemli bir imaj çalışması olduğunu dile getirdi. Dahaoğlu ayrıca, forum süresince Rusça ve Türkçe film gösterimlerinin ücretsiz olarak Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) her gün yapıldığını söyledi. 
Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali’ni Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, ALTİD, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve ALTAV destekliyor.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

ALTSO'dan 'Alanya' konulu Resim...
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, ‘Benim Alanyam’ konulu resim yarışması düzenliyor.

Haberi Oku