Magazin:
13.Uluslararası Alanya Caz günleri başladı

 YÜCEL: “SAYILI FESTİVALLER ARASINDAKİ ETKİNLİĞE EV SAHİBİ OLMAK GURUR VERİCİ”

13. Uluslararası Alanya Caz Günleri’nin açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel;“Turizmin göz bebeği Alanya’da hizmet alanları büyürken, sanatsal etkinliklerle de geniş kitlelere ulaşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Türkiye’de sayılı festivaller arasında yer alan bir etkinliğin ev sahibi olmaktan da gurur duyuyoruz. Sizlerin huzur ve mutluluğunu merkeze aldığımız hizmet anlayışımızda kültür ve sanatın önemli bir yeri var. Müziğin evrensel dili mutlu bireyler olmamıza zemin hazırlıyor, o yüzden bugün burada 13. kez düzenlenen ve dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapacak olan bir müzik şöleninin açılışını yapmanın onur ve mutluluğunu taşıyorum.
“ZOR GÜNLERDEN GEÇERKEN MİLLETÇE KENETLENMELİYİZ”

Müziğin evrenselliği ve birleştirici gücüne vurgu yapan Başkan Yücel; “Hepinizin bildiği üzere, ülkemiz zor günlerden geçiyor. Böylesi zorlu günlerde, milletçe kenetlenmeli, bir arada olmalı, birlik ve beraberliğimizi güçlü tutmak için motivasyonumuzu sağlamalıyız. Bu akşam açılışını yaptığımız bu etkinliğin de bunun üzerinde olumlu etkiler sağlayacağını düşünüyorum. Umarım önümüzdeki 4 günde sizler için organize edilen konserleri zevkle izler, Alanya’daki zengin tarih varlıklarının izlerini taşıyan bu eşsiz mekânda müziğin evrensel dilini tecrübe etme fırsatı bulursunuz.” dedi.

ECE GÖKSU VE ARMONİKA VİRTÜÖZÜ GREGOİRE MARET MEST ETTİ

Kızılkule Meydanı'nda gerçekleştirilen festivalin ilk gününde vokalist Ece Göksu'ya armonikada Grammy ödüllü Gregoire Maret, piyanoda Can Çankaya, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Cem Aksel eşlik etti.Yerli sanatseverlerin dışında yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği festivalin açılışını Ece Göksu yaparken daha sonra kendisine armonika virtüözü Gregoire Maret eşlik etti. İkili seslendirdiği parçalarla dinleyici kitlesini adeta mest etti. Tarihi Kızılkule önünde gerçekleşen muhteşem gecenin sonunda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilk günün açılışını yapan sanatçılara teşekkür plaketi verdi.  
2 Ekim'e kadar devam edecek etkinlikte bugün Meltem Taşkıran ve Eser Taşkıran sahne alacak.


banner111
Anahtar Kelimeler
CAZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Gökçe ve Coşkun ailesinin mutlu günü

Haberi Oku