Magazin:
Alanya'da Ramazan coşkusu hız kesmiyor
Alanya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da bütünleştirici faaliyetlerini sürdürüyor. Alanya Belediye binası yanına ilk kez kurulan Ramazan Meydanı, her akşam iftardan sonra vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Eski ramazanları hatırlatan dekorlarıyla dikkat çeken meydanda, vatandaşlara yönelik birçok faaliyet yer alıyor.

HAYALBAZ OYUN ATÖLYESİ’NDEN 4 GÖSTERİ

Hayalbaz Oyun Atölyesi, Alanya Belediyesi Ramazan Meydanı’nda bu Ramazan ayında 4 oyun sergiledi. 2’si gölge oyunu olan Karagöz’ün Diş Ağrısı ve Karagöz’ün Uzay Macerası diğer 2’sinde ise Evvel Zaman İçinde ve Bir Bavul Masal gösterileri sergilendi. Hayalbaz Oyun Atölyesi’nin Ramazan Şenlikleri kapsamında sergilediği gösteriler, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

RAMAZAN MEYDANI’NDA KÜLTÜR DEVAM EDİYOR

Ramazan Meydanı’nda sahnelenen oyunların yanı sıra vatandaşların sohbet edebileceği alanlar, ikram çeşmesinden her akşam akan değişik tatlar ve daha birçok faaliyet Ramazan Meydanı’nda vatandaşları bekliyor. Meddah gösterileri, fasıl dinletisi, Türk Sanat Müziği, gölge oyunları ve Mehter Takımı konseriyle bugüne kadar vatandaşlara keyifli akşamlar yaşatan Ramazan Şenlikleri, Ramazan ayı boyunca devam edecek.  


banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Ahmet Özhan Alanyalılarla buluşuyor
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türk Tasavvuf Müziği’nin sevilen seslerinden Ahmet Özhan’ın...

Haberi Oku