Magazin:
Caz Günleri devam ediyor
 Alanya’nın en büyük Kültür-Sanat etkinliklerinin başında gelen Uluslararası Jazz Günleri bütün hızıyla devam ediyor. 4 gün sürecek caz festivalinin 2. akşamında sahneye ilk olarak Sarah Lancman çıktı. Ünlü İtalyan piyanist Giovanni Mirabassi’nin eşlik ettiği Sarah, Inspiring Love ve A contretemps albümlerindeki sevilen parçalarını Alanyalı caz severler için seslendirdi. Sarah Lancman’a basta Laurent Vernerey, davulda ise Lukmil Perez eşlik etti.
CAZIN TÜRKİYE’DEKİ DUAYENİ FINDIKOĞLU’NA BÜYÜK İLGİ

15. Alanya Uluslararası Jazz Günleri’nde Sarah Lancman’ın ardından, cazın Türkiye’deki duayen isimleri arasında olan Emin Fındıkoğlu sahneye geldi. 1970'lerde Ülkemizde henüz cazın popülaritesinin en düşük olduğu yıllarda ortaya çıkan Emin Fındıkoğlu, en sevilen parçalarını kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaş için çaldı. 78 yaşındaki piyanist, caz severler tarafından ilgiyle dinlendi.

Sarah Lancman ve Emin Fındıkoğlu’nun muhteşem konserlerinin ardından Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, sanatçılara teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. 


banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Demet Akalın Alanya'ya geliyor

Haberi Oku