Magazin:
Modanın kalbi Alanya'da atacak
Bugüne kadar Miami, Bürüksel, Davos ve Münih başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde koleksiyonları sergilenen Gökçaylı, 30 Eylül’de Alanya’da düzenleyeceği defilenin hazırlıklarını sürdürüyor.

GÖÇAYLI, “ALANYA MİAMİ’DEN BİLE GÜZEL”

Gökçaylı, defileyle ilgili moda dergisi ALEM’e verdiği röportajda Alanya’dan övgüyle bahsetti. Alaya defilesinin çok özel ve ses getirecek bir defile olduğunu belirten modacı Vural Gökçaylı, şunları kaydetti:

“Alanya’da defile yapmam için teklif gelince ilçeyi ziyaret ettim ve ağzım açık kaldı. Bana sorarsanız Alanya Miami’den bile güzel. Alanya Kalesi adeta bir kültür merkezi gibi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından muz ekim alanlarının azalmasını önlemek, açıkta ve örtü altı tarımında yeniden üretimi arttırmak ve atık muz gövdelerini değerlendirmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen muz lifi projesi beni çok etkiledi. Defilemiz 30 Eylül’de Alanya Kalesi’nde tarihi 13.yüzyıla dayanan Bedesten’de düzenlenecek ve İstanbul cemiyet hayatından da çok sayıda seçkin isim katılacak”.

DEFİLENİN EN ÖZEL PARÇASI İSE DÜNYADA İLK KEZ MUZ LİFİNDEN YAPILAN BİR TASARIM

Modacı Gökçaylı, 30 Eylül’de düzenlenecek defilenin en özel parçasının ise dünyada ilk kez muz lifinden tasarlanan ve Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı muz lifi elbise olduğunu söyledi. Elbisenin tanıtımı ise ALEM Dergisinin Ağustos sayısında yapıldı. Dergi, Gökçaylı’nın Alanya defilesine 2 sayfa ayırdı.

DEFİLENİN TOPLAM 50 TASIRIMININ, 3 ALANYA’ NIN

Tasarımlarında Hitit, Selçuklu ve Osmanlı gibi Anadolu kültürlerinden ilham alan ünlü modacı Gökçaylı, “Atölyede Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı bu elbise gerçekten çok özel. Ayrıca bu defile için Alanya ipeği kozasından üretilen iki elbise daha tasarladım. Defilenin bu üç özel tasarımı defileden sonra Alanya Kent Müzesi’nde sergilenecek. Defilede toplam 50 tasarımım yeralacak” dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Gelini mehter takımıyla aldı
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde evlenecek olan çift mehter takımı eşliğinde düğün salonuna gitti.

Haberi Oku