Magazin:
Vali Alanya'dan seslendi: Yaşasın Türk-Rus dostluğu
12 Haziran Rusya Federasyonu Milli Günü dolayısıyla Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği'nin düzenlemiş olduğu 3'üncü Uluslararası Rus Şarkı Festivali, Alanya İskelesi’ndeki Şelale Meydanı’nda yapıldı. Programa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'da yaşayan Rus vatandaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Alanya Kültür Merkezi'nde yapılan Rusça şarkı yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödüllerinin verilmesi ile başlayan program, birinci olan yarışmacının solo performansı ile devam etti. Çeşitli dans gösterilerinin de yapıldığı renkli program görülmeye değerdi.

"Türkler ve Ruslar dosttur"

Programda konuşma yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türk ve Rus toplumlarının iki dost ülke olduğunu söyledi. Karaloğlu, "Rus dostlar mı desek, Türk-Rus dostlar mı desek artık sizlerde buralı oldunuz. Hepinize hoşgeldiniz diyorum. 12 Haziran Rusya Federasyonu Milli Günü dolayısıyla burada sizlerle olmaktan, sizlerin mutluluğunu paylaşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Rusya ve Türkiye Cumhuriyeti aynı coğrafyayı paylaşan, yakın kültürleri olan, tarihi bağları olan dost iki ülke. Son dönemde Rus dostlarımızın, Türkiye'yi, Antalya'yı ve Alanya'yı tercih etmelerinden ayrıca mutluluk duyuyoruz" dedi.

"Rusların oylarıyla kazandım"

Konuşmasını Türkiye ve Rusya'nın güzel ilişkilerini anlatarak sürdüren Vali Münir Karaloğlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile arasında geçen bir diyaloğu da konuklara aktardı. Karaloğlu, "Belediye Başkanımız birlikte otururken, 'Sayın Valim, Alanya'da 6 bin Rus vatandaşı var. Bin tane de oyları var, seçimi onun sayesinde kazanmıştım' dedi. Bu da demek oluyor ki, artık iyice kaynaşmışız. Ruslar ve Türkler zaten tarih boyunca hep aynı coğrafyalarda yaşamıştır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Rusya Federasyonu, yaşasın Türk-Rus dostluğu. Tekrar Rus Milli Günü'nü kutluyorum. Dernek başkanını bu güzel organizasyondan dolayı kutluyorum. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e de desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum" diye konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bu kermeste herkes mutlu
Alanya’da yerleşik yaşayan Almanların büyük katkı sağladığı kermeste satılan kıyafetler ihtiyaç...

Haberi Oku