Magazin:
YEŞİLÇAM'DAN ALANYA'YA ÖVGÜ

 Türk Sinema Vakfı’nın 2016’da ilk kez Alanya’da düzenlemeye hazırlandığı “1. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali” etkinlikleri için ön hazırlık ve planlama niteliğindeki forum çalışması Alanya’da tamamlandı. Foruma Rus ve Türk sineması sanatçıları büyük ilgi gösterdi.

“HER SENE ALANYA’DA OLMAK İSTİYORUM”

Alanya Utopia Otel’de Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) de katkılarıyla yapılan forumun kapanış kokteyline çok sayıda sanatçı ve davetli katıldı. Gecede organizasyonda emeği geçen kurumların temsilcilerine ışıklı Alanya görseli hediye edildi.

“ALANYA FESTİVALİNE SAHİP ÇIKACAK”

Kokteylde konuşma yapan ve büyük organizasyonların başlangıçlarının her zaman zor olduğunu söyleyen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, “Bu zorlu sürecin karşılığında iyi işlere imza atıldı. Alanya’nın yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarıyla bu organizasyona sahip çıkacağına ve devamlılık sağlanacağına inanıyorum” dedi. Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp de forum ile başlangıcı yapılan festivalin meyvelerinin ilerleyen yıllarda alınacağına inandığını belirtti.

TANITIMA BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAK”

ALTİD Başkan Yarımcısı ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dahaoğlu, organizasyonda görev alanların ve yerli yabancı ayrımı olmadan tüm sanatçıların çabalarını gördükten sonra, aynı zamanda tanıtıma büyük katkılar sağlayacak olan Kristal Kale Sinema Festivali’nin uzun yıllar süreceğine inandığını ifade etti.

“İLÇE KONUMUNDAN RAHATSIZLIK DUYDUM”

Yeşilçam’ın tanınmış simalarından ve Türk Sinema Vakfı (TÜRSAV) Başkanı Selda Alkor da Alanya’nın bir ilçe olarak kalmış olmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, “Alanya öyle bir hale gelmiş ve büyümüş ki hala ilçe konumunda bırakılması hayret verici. Böylesine güzel bir şehirde film festivalinin başlatılmış olması ise beni oldukça heyecanlandırıyor” dedi.

COŞKUYA ORTAK OLDULAR

Gecede ayrıca Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ın seslendirdiği “Bir başkadır benim memleketim” isimli şarkıya yerli ve yabancı tüm konuklar eşlik ederek coşkuya ortak oldular. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali’ni Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, ALTİD, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve ALTAV destekliyor.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

AGC Restoran'da renkli kutlama

Haberi Oku