Seksenler tuttu, Doksanlar geliyor
 Yaşar Üniversitesi 11. Bahar Şenliği, Türkiye'nin popüler dizi oyuncularını öğrencilerle buluşturdu. Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgiyle takip edilen "Seksenler" dizisinin yapımcısı ve MinT Prodüksiyon'un kurucusu Birol Güven, başarısının sırrını anlattı. Güven, sıradan Türk insanı karakterlerini ekrana taşıyarak başardığını söyledi.

Televizyonda seyredilme rekorları kıran Seksenler ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin oyuncuları ve yapımcıları, Yaşar Üniversitesi 11. Bahar Şenliği kapsamında düzenlenen söyleşilerde öğrencilerle biraraya geldi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşilerin ilkine yapımcısı, senarist ve yönetmen Güven ile dizide Pastacı Sami karakterini oynayan Berat Yenilmez misafir oldu. İkinci söyleşide ise Kurtlar Vadisi Pusu'da Savcı Leyla karakterini canlandıran Çiğdem Batur, Güllü olarak tanınan Erhan Ufak ile dizinin basın ve halkla ilişkiler temsilcisi Esra Söylemez yer aldı.

Söyleşide, "12 Eylül darbesinin komedisi olur mu?" diye yola çıktıklarını ifade eden Birol Güven, “Bugüne kadar darbelerin, siyasi algısı yüksek insanlar üzerindeki etkisi işlenmişti. Bu kişiler ya bir örgüt üyesi ya bir politikacı ya da bir sivil toplum üyesiydiler ancak biz Türkiye'de ilk defa darbelerin vatandaşlar üzerindeki etkisini konu aldık.” dedi. Sıradan Türk insanını konu alarak başarılı yapımlara imza attıklarını belirten Güven, şöyle devam etti: “İnsanlar büyük fikirlerin, dev projelerin peşinde koşarken biz gündelik hayattan bir şeyler yapıp sıradan insanın hikayesini anlatalım dedik. Türkiye'de de bunu yapan olmadığı için rakipsiz kaldık. Aslında sıradan Türk insanını televizyona çıkarıyoruz. Bazen bu bir pastaneci, bazen işçi, bazen de memur oluyor. Sıradan insanların önemsiz belgeselini yapıyoruz.” Seyirciden gelen yoğun talep üzerine yaz döneminde "Doksanlar" isimli bir diziye başlayacaklarını duyuran Güven, “Yine sıradan insanı anlatacağız. Seksenler'de 12 Eylül'ün mahalleye etkisini konu almıştık, şimdi Turgut Özal'ın etkisini konu alacağız.” şeklinde konuştu.

'İLK ROLÜMDE AĞLADIM'

Batur ise sahne korkusunu üniversite yıllarına kadar yenemediğini söyledi. Utangaç bir çocukluk dönemi geçirdiğini belirten Batur, ilk sahne deneyimini şöyle anlattı: “O kadar utangaç bir çocuktum ki ilkokulda bana verilen tüm rollerden kaçardım. Bir gün kelebek rolü verilip sahneye çıkmam istendiğinde yine çok heyecanlanmıştım. Öğretmenim beni ite kaka mikrofonun önüne getirdiğinde durup aniden ağlayıp sonra da annemin kucağına koşmuştum. Üniversite yıllarımda ise tiyatro topluğuna girdiğimde her şey değişti. Oynadığım ilk oyunda en fazla alkışı alınca güvenim yerine geldi. Üniversitede sahne tozunu yutmam bana çok şey kattı.” Güllü Erhan ise dizinin yeni sezonda da devam edeceğini söyledi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

2020’nin en çok indirilen sosyal medya uygulamaları...
Geri bıraktığımız senenin en çok indirilen sosyal medya platformları belli oldu. 2020’nin en çok indirilen...

Haberi Oku