Mersin:
AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Hidayet Şeker, çözüm sürecinde herkese büyük görevler düştüğünü belirterek, bugün sağlanan barış ortamıyla sürecin milletin tamamından destek gördüğünü söyledi.

AK Parti’li Şeker, partisinin Toroslar İlçe Teşkilatı’nın Nisan ayı Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Toroslar ilçe binasında yapılan toplantıda, dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok ülke kendi ekonomik sorunları ile meşgul olurken Türkiye’nin krizden çok az etkilendiğini ifade eden Şeker, “Ülkemiz, Genel Başkanımızın liderliğinde ve tecrübeli ekibi sayesinde ekonomik krizden az etkilenerek dış ticaret hacmini geliştirmiş, büyüme hızında da artış göstererek dünya sıralamasında büyüme oranında ilk sıralara yerleşmiştir. Ülkemizin dış ticaret hacminin gelişmesine yoğun çalışması ve başarısıyla imza atan Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan’a ülkemiz adına ve teşkilatımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Böylesine başarılı bir bakanın Mersin’den milletvekili olarak seçilmesinin büyük bir şans olduğunu vurgulayan Şeker, bu şansı 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde de kullanarak Mersin’in ilçe belediyelerini ve Büyükşehir Belediyesi’ni alarak Mersin’i AK belediyecilikle buluşturacaklarını kaydetti.

Toplantıda çözüm sürecini de değerlendiren Şeker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur girişimi ve öncülüğünde başlayan çözüm sürecinin, bugün sağlanan barış ortamı ile milletin tamamından karşılık gördüğünü savundu. Başbakan Erdoğan’ın siyasi bir risk alarak barış ve çözüm sürecini başlattığını dile getiren Şeker, “Bu süreç esansında herkesin destek vermesi gerekir. Ancak bu şekilde terörün çözüleceğine inanıyorum. Toplumumuz, ülkemizde huzurun, barışın, kardeşliğin hakim olması, kan ve gözyaşının bitmesini istemektedir ve bunu sürece verdikleri destekleriyle göstermiştir” diye konuştu.

Çözüm sürecinden rahatsız olan bazı kişi ve kurumlar olduğunu da belirten Şeker, “Çözüm sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesi birtakım kişi ve kuruluşların işine gelmemiş, rantları kesilen, terörden kaostan prim alanlar süreci baltalamak için harekete geçmişlerdir. Millet olarak hepimize bu çözüm sürecinde büyük görevler düşmektedir. Çözüm sürecinin milletimize neler getireceğini, neleri kazandırabileceğini ulaşabildiğimiz herkese anlatacağız” şeklinde konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku