Mersin:
Akar'da 'dolu Afeti' Açıklaması
CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, il genelinde yaşanan dolu afeti nedeniyle çiftçilerin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerektiğini söyledi.

Akar, Mersin'de Akdeniz, Erdemli, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde dün yaşanan dolu afetinin, hasat öncesinde çiftçiyi perişan ettiğini belirtti. Bu ilçelerde bulunan bazı köylerde çiftçilerin turunçgil, meyve, sebze ve bağ alanlarında nerdeyse yüzde 100’e yakın bir oranda zarar oluştuğunu ifade eden Akar, zarar gören üreticiye sahip çıkılmasını istedi.

Çiftçinin hem üretirken hem de ürününü satarken devlete vergisini fazlasıyla ödediğini, ülke ekonomisine katkı sunduğunu vurgulayan Akar, "Çiftçilerimiz zaten değerinde satılamayan ürününü bir de doğal afetler sonucu kaybetmiştir. Bu anlamda yapılması gereken ivedilikle çiftçilerimizin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, çiftçilerimizin doğal afetten dolayı oluşan zararlarının tazmin edilmesi, çiftçilerimizin zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerekmektedir" dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku