Mersin:
Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nı oybirliği ile kabul etti.

Akdeniz Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk yönetiminde Mayıs ayı 2’nci birleşimini gerçekleştirdi. Belediye konferans salonunda yapılan toplantıda, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’na ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu ele alındı. Plan ve Bütçe Komisyonu, 2012 Mali yılı Kesin Hesabının yapılan görüşme ve inceleme neticesinde Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Usulü Yönetmeliğinin 40. ve 41. maddelerinin içeriğine uygun olarak hazırlandığını, eklerinin tamam olduğunu tespit etti. 2012 Mali Yılı Gider Bütçesinin 81 milyon 781 bin 700 lira olarak gerçekleştiği belirtilen raporda, belediyenin 2012 Yılı net geliri 60 milyon 638 bin 270 lira 43 kuruş olduğu kayıtlara alındı. Buna göre Akdeniz Belediyesi 2012 yılı Gelir Bütçesi gerçekleşme oranı yüzde 74, Gider Bütçesi gerçekleşme oranı ise yüzde 84 oldu. Raporda ayrıca ödenek üstü veya bütçe dışı bir harcama bulunmadığı, ödemelerin yürürlükteki mevzuat çerçevesinde usulüne uygun planlı bir şekilde yapıldığının tespit edildiği belirtildi. Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinin oybirliğiyle kabul ettiği rapor, meclis üyeleri de oybirliği ile kabul etti.

Akdeniz Belediye Başkanı Türk, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nı oybirliğiyle onaylayan meclis üyelerine teşekkür etti.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku