Mersin:
Akdeniz Belediyesi Bahar Temizliğine Başladı
Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerde bahar temizliğine başladı.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, başlatılan program çerçevesinde Park-Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk olarak Karaduvar Mahallesine sevk edildi. Karaduvar Mahallesi'nde bulunan park ve yeşil alanlarda ağaç ve çimler budandı, parkların genel temizliği yapıldı. Ayrıca refüj ve kaldırımlarda bulunan ağaç ve çimlerin budamaları da yapıldı. Karaduvar sahil bandında bulunan refüj ve dönel kavşaklarda sürücülerin görüşünü engelleyen bitkiler küçültülerek estetik bir görünüm kazandırıldı. Kaldırım ve yolların da genel temizliği tamamlandı.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, çağdaş bir kent normlarına ulaşmanın en önemli koşullarından birinin çevre temizliğinin sağlanması ve sürekliliği olduğunu vurguladı. Akdeniz’in çevre temizliği konusunda modern ve etkin çözümler üretmeyi hedeflediklerini de dile getiren Türk, “Kent yaşamına ve halkımıza yakışır temiz bir çevrenin sürekliliği bizim önceliğimizdir. Kentimizin gerek nüfus yoğunluğu, gerekse yerleşim alanlarımızın genişliği, temizlik ve çevre düzeni programlarımızı daha kapsamlı ve etkili bir şekilde uygulamayı zorunlu kılmaktadır. Bu çerçevede Karaduvar Mahallemizden başlattığımız 'mahallelerde bahar temizliği’ kampanyası ile mahallelerimizi daha temiz ve çevre açısından daha düzenli hale getiriyoruz. Bunun yanı sıra mahalle sakinlerimiz üzerinde farkındalık yaratmak, halkımızın da temiz çevre bilincine sahip çıkmasını amaçlıyoruz. Çünkü temiz çevre, ancak halkın da bilinci, katılımı ve desteğiyle sağlanabilir" dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku