Mersin:
Aydın'dan Emniyet Kemeri Çağrısı
Mersin Servis Aracı işletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığını vurgulayarak, vatandaşları emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Başkan Aydın, yazılı bir açıklama yaparak, Başbakanlık tarafından başlatılan “2013 Emniyet Kemeri Yılı” kampanyasına destek verdi. Emniyet kemeri takmanın trafikte bir zorunluluk olmasına rağmen, birçok sürücünün bu kuralı göz ardı ettiğini belirten Aydın, yapılan araştırmalara göre, emniyet kemeri kullanımının kazalardaki can kayıplarını yüzde 45, yaralanmaları ise yüzde 50 oranında azalttığını kaydetti. Emniyet kemerinin, kaza anında şoförün ve yolcuların dışarı fırlamasını ve otomobilin takla atması halinde aracın içinde sağa sola savrulmalarını önlediğini ifade eden Aydın, “Yine kemer kullanımı çarpma etkisinin vücudun en güçlü noktalarına yöneltmekte, kafa ve omuriliği korunmaktadır. Ayrıca vücudun araçla birlikte durmasını sağlamaktadır. Arka koltukta emniyet kemeri takmak ise yaralanma riskini iki kat, dışarı fırlama riskini ise 7 kat azaltmaktadır” dedi.

Türkiye’de bir yılda meydana gelen trafik kazalarında binlerce kişinin yaşamını yitirdiğine ve on binlercesinin ise sakat kaldığına dikkat çeken Aydın, “Oda olarak trafik kazalarının bir kader olmadığı bilinciyle hareket ederek üyelerimize yönelik bilgilendirme eğitimleri düzenliyoruz. Bu bağlamda trafik eğitimi seferberliği başlatılmasına büyük önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, trafikteki bir hata bizi hayattan alır. Kazalardaki can kayıplarının en aza indirgenmesi için üyelerimizle birlikte tüm vatandaşlarımızı başta emniyet kemeri takılması olmak üzere hayatın her anında yanımızda olan trafik kurallarına harfiyen uymaya davet ediyoruz. Bu noktadan hareketle Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında bu yıl Başbakanlıkça başlatılan ‘2013 Emniyet Kemeri Yılı’ kampanyasını sonuna kadar destekliyoruz. Biliyoruz ki, emniyet kemeri sizi ve sevdiklerinizi hayata bağlar. Lütfen kuralara uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku