Mersin:
Çiftçi Eğitim Çalışmalarına Devam Ediliyor
Mersin Ziraat Odası ve Toroslar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü çiftçi bilgilendirme çalışmaları kapsamında, Arslanköylü 20 kadın çiftçiye teknik eğitim verildi.

Mersin Ziraat Odası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim Erdemli ilçesindeki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu'nda yapıldı. Mersin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün tahsis ettiği araçla Erdemli ilçesindeki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu'na Arslanköylü 20 kadın çiftçi teknik eğitim çalışmasına götürülerek, toprak analiz labarotuarı, deneme parselleri, örtü altı sebze, çiçek, çilek ve örtü altı muz serası gezdirildi. Burada istasyondaki görevli teknik elemanlarca alternatif ürünler, bölgede yetişdirilen ürünler ve bu ürünlerin genel yetiştiricilik hakkında bilgi verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, "Çiftçilerimize yönelik yapmış olduğumuz eğitim çalışmaları aralıksız olarak sürdürülecektir. Amacımız bilinçli çiftçilerle kaliteli ve verimli ürünler yetiştirmektir. Ziraat odası olarak kurum ve kurumlarla iş birliği içerisinde düzenlediğimiz eğitim çalışmalarının amacına ulaştığını düşünüyorum. Bu sebeple bu eğitimleri önümüzdeki günlerde de hızla devam ettirip diğer ilçelerimizde bulunan çiftçilerimize yönelik olarak yapılması planlanmaktadır" diye konuştu.

Toroslar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlhan Kartal ise "3. etab yapılan bu teknik gezi kadın çiftçi eğitimine verdiğimiz önemi göstermektedir. Yapılan teknik geziler bölge üreticilerimizin tarımsal konularda kendilerini geliştirmesinde önem arz etmektedir" şeklinde konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku