Mersin:
Erdemli'de Sarıyer Köyü Camisi İbadete Açıldı
Mersin'in Erdemli ilçesinde köylü kadınların kollarındaki bilezikleri bağışlamasıyla 2010 yılında temeli atılan Sarıyer Köyü Camisi törenle ibadete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Önemli olan camileri inşa etmek değil, önemli olan camiyi inşa ettikten sonra onu imar etmektir. Cami, içinde namaz kılınarak, Kur'an okuyarak, İslam'ı öğrenip, öğreterek imar edilir. Camiyi imar etmek, camide ibadet etmektir. Allah'ın kitabını okumaktır” dedi.

Camilerin sadece ibadet mekanı olmadığını da dile getiren Türkmenoğlu, “Cami, aynı zamanda birlik mekanıdır. Biz buruda kalplerimizi birleştiriyoruz, birlik beraberliğimizi kanıtlıyor, Allah’ın huzurunda hiç kimsenin farkının olmadığını ortaya koyuyoruz. Ben bir kez daha caminin yapımında maddi manevi yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cami açılışına katılan Mersin Milletvekili Vahap Seçer ise, “Hep birlikte güzel bir mabedi hizmete açmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu mabetler birlik ve beraberliğin oluştuğu en güzel mekanlardır. İslam düşüncesine hakim olan kişinin huzur kaynağı olan yerlerdir. İçine kalbi kararmış insanda girse, çıkarken farklı çıkar. Mabetler ne kadar güzel olursa olsun, ona asıl güzelliği içindeki cemaat getirir. Bu yerleri yalnız bırakmayalım. Hayırlara vesile olmasını dileyerek, başta dernek başkanı, köy muhtarı olmak üzere caminin yapımında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek cami ibadete açıldı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku