Mersin:
Meü 19. Kültür Ve Spor Şenliği'ne Doğru
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Kültür ve Spor Şenlikleri bu yıl, 15-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl 19. düzenlenecek olan şenlikte, konserler, konferanslar, tiyatro ve dans gösterileri, yürüyüş, köy seyirlik oyunları, aşık atışması, söyleşi, turnuva ve yarışmalar yapılacak. MEÜ Rektörü Suha Aydın, MEÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenleyerek, şenlikle ilgili bilgi verdi.

Bu yıl şenliğin 15 Nisan Pazartesi günü saat 13.00'de Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde yapılacak 'Sanat Yolu' etkinliği ile başlayacağını ifade eden Rektör Suha Aydın, "Bu etkinlik üniversitemizin 'Plastik Sanatlar Topluluğu' ile vatandaşlar tarafından gerçekleştirilecektir. Yine aynı gün bütün toplulukların katılımları ile kortej yürüyüşü yapılacak ve ardından şenliğin açılışı yapılacak" dedi.

Şenliğin 5 gün süreceğini dile getiren Aydın, "Bu süre zarfından konserler, bilimsel etkinlikler, tiyatro, şöyleşi gibi birçok etkinlikler gerçekleşecektir. Şenlik sürecince '5. Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Kongresi' düzenlenecektir. 3 gün sürecek olan kongreye birçok üniversiteden 300 öğrencinin katılması bekleniyor. Şiirleri ile Karacaoğlan bilim adamları tarafından bir panel ile tanıtılacak ve ardından aşık atışması etkinliğine aşıklar katılacaktır. Köy Enstitüleri'nin 73. yıldönümü çerçevesinde panel düzenlenecektir" diye konşutu.

"ŞENLİKTE İLK KONSERİ 2009 EUROVISION BİRİNCİSİ ALEXANDER RYBAK VERECEK"

Şenlik boyunca 10 konserin olacağını belirten Aydın, "5 gün sürecince ünlü sanatçıların katılımları ile konserler düzenlenecektir. Şenliğin ilk konserini 2009 Eurovision birincisi Alexander Rybak verecek. Ondan sonraki günlerde de ünlü müzik grupları olan Model, Grup84 ve Gribin grubu konser verecek. 5. gün yapılacak olan Gribin konseri 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü tarafından desteklendi. Konserlerin dışında 5 gösteri, 4 tiyatro, 3 şiir dinletisi etkinliği düzenlenecek. 19 Nisan Cuma günü saat 14.00'de kapanış programı ile üniversitenin akademik ve idari bilimleri arasında düzenlenen sportif etkinliklerin ödül töreni ile şenlik son bulacak" şeklinde konuştu.

Aydın, bu şenliğin MEÜ yönetimi tarafından düzenlenmediğini, yapılan bütün çalışmaların ve organizasyonun üniversitede bulunan öğrenci toplulukları tarafından yapıldığını da sözlerine ekledi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku