Mersin:
Mut'ta Polis Haftası Etkinlikleri
Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü Mersin'in Mut ilçesinde törenle kutlandı.

Atatürk anıtındaki kutlamaya, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Murat Orhan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Evren Ekmekçi, Emniyet Müdürü Murat Güney, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve polisler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Emniyet Müdürü Murat Güney, "Kurulduğu günden bugüne kadar öncelikle vatandaşın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, emniyet ve asayişini tesisi noktasında çok başarılı hizmetler veren polis teşkilatı, bu sayede yüce milletimizin güven, sevgi, saygı ve takdirini kazanmıştır" dedi.

Kaymakam Mustafa Şahin ise, "Polis teşkilatının mensubu olmak onurdur gururdur şereftir. Yaşayan kahraman ölen şehittir. 3 yıldır görev yaptığım Mut ilçesinde polis halkın huzuru adına ilçede çok önemli çalışmalar yapmış ve yapmaktadır. Denetimleri arttırarak faili meçhullerin azaldığı tempolu bir çalışmasıyla teşkilat 24 saat halkın hizmetindedir" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenin ardından kortej geçişinden sonra emniyet müdürlüğü bahçesinde kokteyl verildi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku