Mersin:
Silifke Mezunlarını Uğurladı
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrenciler, törenle diplomalarını aldılar.

Silifke'de düzenlenen mezuniyet töreni, Silifke Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı. Ardından törene katılanlar Kız Meslek Lisesi bandosu eşliğinde Atatürk Caddesi'ne kadar kortej yürüyüşü yaptılar. Silifke UTİYO Konferans Salonu'nda devam eden törene, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Silifke UTİYO Müdürü Doç. Dr. Levent Son, Silifke MYO Müdürü Doç. Dr. Süphan Karaytuğ, Silifke Belediye Başkan Vekili Gani Coşkun, Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Yüksel Özdemir, ülkesine yararlı bireyler yetiştirmenin öncelikli hedefleri olduğunu söyledi. Mezunlara seslenen Özdemir, "Mersin Üniversitesi olarak sizlerin toplumun değerlerine ve kültürüne sahip çıkan uygar insanlar olarak yetişmesi için çaba gösterdik. Sizlerin çağdaş ve bağımsız bir toplumun yaşatılmasında katkınız olsun istiyoruz. Bugün alacağınız bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için Mersin Üniversiteli kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, geleceğine umutla bakan bir toplumun insanlarıyla, dayanışma içinde geçireceğiniz bir yaşam diliyorum" dedi.

Kaymakam Fatih Damatlar ise, öğrencilerin mezun olmasında ailelerin ve öğretim elemanlarının büyük pay sahibi olduğu vurgusunu yaptı. Damatlar, "Öğrencilerin bu özel günlerinde onlarla bir arada olmak ve duygularına ortak olmak çok güzel. Bu kadar öğretim elemanının bir araya gelerek eğitime katkıda bulunuyor olmaları mutluluk verici. Son derece önemli çalışmalar yürüten ve bu aydınlık gençleri yetiştiren değerli hocalarımıza teşekkür ediyor, mezun olacak öğrencilere gelecek yaşamlarında başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere, katılımcılar tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak bir geleneği sürdürdüler. Kep töreninden sonra öğrenciler Grup Ritmix’in söylediği şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku