Politika:
24 Haziran seçimleri anketi nefes kesiyor
Her seçim döneminde Alanya halkının nabzını tutan Alanya'nın İnternet Gazetesi alanyaadres.com 24 Haziran öncesi de anketlere devam ediyor. 

Alanya Adres takipçilerine sorduğumuz '24 Haziran'daki milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?' anketine bugüne kadar 573 kişi oy kullandı. Kısa sürede yoğun ilgi gösterilen anketteki yarış ise nefes kesiyor.

PARTİ BAZINDA AK PARTİ ÖNDE

Anket sonuçlarına bakıldığı zaman iktidar partisi Ak Parti 209 oy ile ankette birinci parti konumunda. Ak Parti'yi 158 oy ile İYİ Parti ve 123 oy ile CHP takip ediyor. MHP'nin oyu 55, Saadet Partisi'nin oyu 15 olurken, HDP 8 oy, HÜDA-PAR 2 oy, Vatan Partisi ise 1 oy aldı. 

CUMHUR İTTİFAKI AZ FARKLA GERİDE KALDI

Parti bazında Ak Parti yarışta önde olurken, ittifaklar göz önüne alındığında ise Millet İttifakı'nın önde olduğu gözleniyor. Cumhur İttifakı'nı oluşturan Ak Parti ve MHP'nin toplam oyu 264'ken, Millet İttifakı ortakları CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin oyları toplamı 296.

OY KULLANMAK İSTİYORSANIZ...

Sizde Alanya Adres'in başlatmış olduğu ankete katılarak oy kullanmak istiyorsanız ve partinize desteğiniz göstermek istiyorsanız BURAYA tıklayınız...

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yediği hız cezasıyla bölünmüş yollara...

Haberi Oku