Politika:
Alanya CHP'den LGS ile ilgili önemli açıklama
LGS gününde için vatandaşlara gürültüden uzak durmaları çağrısında bulunan CHP İlçe Başkanlığı, ulaşım konusunda gerekli tüm tedbirlerin alındığını duyurdu.

CHP İlçe Başkanlığı Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayınladı. İlçe Başkanlığı’nın mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Değerli öğrenciler, cumartesi günü yapılacak olan LGS’de hepinize üstün başarılar dileriz. Sınava girecek kardeşlerimizin ve ailelerin Korona virüsle ilgili gerekli önlemleri alarak morallerini yüksek tutmaları ve sınava odaklanmaları çok önemli. Vatandaşlarımızın da sokağa çıkma kısıtlamasına uyarak sınava girecek olan kardeşlerimizin dikkatlerinin dağılmaması konusunda hassas davranması gerekiyor. Özellikle de sınav yapılacak olan okul bölgelerinde gürültü, müzik, araç sesi, korna sesi gibi konsantrasyonu etkileyen davranışlardan uzak durmalıyız. Maalesef eğitim sistemimizdeki süregelen yanlışlar çocukların ilgi ve yeteneklerini değerlendirmekten uzak olmanın yanında onların eğitim hayatını tek bir sınava bağlayarak çocuklarımız ve velilerimiz üzerinde stres ve kaygı bozukluklarına neden oluyor. Çocuklar çocukluklarını doya doya yaşayamadan hep bir sınav kaygısı ile büyüyor. Genel merkezimiz çocukların daha sağlıklı ve devamlı bir eğitim sistemine kavuşmalar için çalışmalar yapıyor. Ulaşım konusunda tüm tedbirler büyükşehir belediyesi, ulaşımla ilgili oda başkanlarımız ve de ilgili kooperatif yönetimi tarafından alındı. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.” 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Arıkan'dan Hilmi Er'e doğum günü...

Haberi Oku