Politika:
ALANYA'DA KILIÇDAROĞLU FIRTINASI
Antalya’nın 3 ilçesinde düzenleyeceği miting için saat 09.30 sıralarında Gazipaşa Havalimanı'na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsü ile Alanya ilçesinde attığı turun ardından mitingin yapılacağı Alanya Belediyesi önüne geldi. ‘Önce Türkiye’ mitinginin ikincisi kapsamında Alanyalılara hitap eden Kılıçdaroğlu coşkuyla ‘Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu’ sloganı ile karşılandı.

Kalabalığı otobüsün üzerinden eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte selamlayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Miting için uygun şartların olmadığını biliyorum. Yüreğimizde Türkiye sevdası var. Türkiye için çalışıyoruz. Bir şeyi unutmayın. Saray için çalışan başbakan istiyorsanız onun da adresi ve yeri belli, halk için başbakan istiyorsanız onun yeri ve adresi belli. 1 Kasım'da sandığa gideceğiz. 7 Haziran seçimlerinin sonucuna baktım. 230 bin Alanyalı sandığa gitmemiş. Ben şimdi onlara sesleniyorum. Ülkenizi, çocuklarınızı, vatanınızı, güzel bir Türkiye düşünüyorsanız, barış içinde yaşamak istiyorsanız sandığa gidin. Sandığa gidin oyunuzu kullanın, Türkiye için bayrağınız için oyunuzu kullanın. 7 Haziran'da sandığa gittik. Oyları kullandık. O gece Türkiye’de demokrasi kazandı, baskıcı yönetin sona erdi, yeni süreç başlayacak dedim. Ama olmadı. Birisi çıktı dedi ki mademki bana 400 milletvekili vermiyorsunuz önünüze acıyı, gözyaşını koyacağım dedi. 1 Kasım'da yeniden seçime gideceğiz. Milletin iradesine saygı göstermediler. Milli irade ise neden hükümeti kuramadın. Bize sıra gelince görev verilmedi. Şimdi sandığa gideceğiz, dersini vereceğiz" dedi.

“BİZE HÜKÜMETİ KURDURMADILAR”

"Hükümeti kursaydık emekli ikramiyesini almıştı. Asgari ücret bin 500 TL olmuştu. 800 bin taşeron kadrolu olmuştu. Kölelik sistemi sona ererdi. Çifti mazotu 1 TL 80 kuruşa alacaktı. Bize hükümet kurdurmadılar" diyen Kılıçdaroğlu, "Onlar direndi, siz de direneceksiniz. 1 Kasım'da CHP’yi iktidara taşıyacaksınız, görev vermek zorundasınız diyeceksiniz" diye konuştu.
Düne kadar CHP’ye oy vermeyin dolar fırlar, faiz yükselir, enflasyon yükselir diyenlerin şimdi iktidarda olduklarını ve doların tutulamadığını, işsiz sayısının arttığını, faizlerin yükseldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Enflasyonu tutana aşk olsun. Kim bunlar? 13 yıldır ülkeyi yönetenler. Benim size sözüm CHP iktidarında bunlar olmayacak. Siyasetçi zengin olmayacak, halk zenginleşecek, halkın cebi para görecek" dedi.

“BİRİ YAN ÇİZDİ, DİĞERİ HER ŞEYE HAYIR DEDİ”

CHP olarak koalisyon istediklerini ve 7 Haziran sürecini en iyi okuyan partinin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Hep beraber koalisyon yapalım dedik. Birisi yan çizdi, öbürü her şeye olmaz olmaz diyor. O zaman seçime neden giriyorsun, girme o zaman seçime. Avrupa devletlerinin hepsi koalisyon ile yönetiliyor. Biz neden yönetemeyeceğiz. Biz kaçmadık, halkın kararına saygı duyduk" dedi.
1 Kasım seçimleriyle ilgili vaatlerini de sıralayan Kılıçdaroğlu, asgari ücretten vergi almayacaklarını, net bin 500 TL olacağını ve sözlerini tutacaklarını belirterek, "Emekliye iki maaş ikramiye için kanun teklifi verdik. Taşeron işçi kesinlikle kadrolu olacak" şeklinde konuştu. 

ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN YÜKSEK KURUL

Bugüne kadar Türkiye’de şehit ve gazi yakınlarına iyi muamele edilmediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Bir protez için çalmadığı kapı kalmadı. Sağlık için doktora ulaşmaya çalıştı. İki önemli kural getirdik. Doğrudan Başbakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu olacak. Bütün dertlerini oraya yansıtacak ve çözülecek. Arkasında kapı gibi CHP olacak ve onun Başbakanı olacak. Gazilerimize söyledik. Hiç meraklanmayın onlara da sözümüz var. Milletvekili sağlık haklarından nasıl yararlanıyorsa onlar da yararlanacak. Bunu şehit yakınlarımıza sağlayacağız" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun konuşması devam ediyor. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Bağkur ve GSS borçlularına müjde

Haberi Oku