Politika:
Alanya'dan CHP'ye sert uyarı

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ın organize ettiği program çerçevesinde Alanya'da ziyaretlerde bulundu. Sabah ilk olarak Alanya Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Yurdakul'a Alanya Belediye Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur, 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ile çok sayıda partili de eşlik etti. Cumhuriyet ve demokrasinin temelinin muhtarlar olduğunu söyleyen Yurdakul, "Ülkenin gelişmesini ve ileriye gitmesini istiyorsak, muhtarlara önem vermemiz gerekiyor. Muhtarlara verilen önem sonsuz olmalı. Muhtarların gerçek anlamda sorunlarını çözme iradesi göstermiyoruz" dedi.

'ALANYA'DAN MEMNUNUZ'

15 Temmuz'da hain bir kalkışma olduğunu hatırlatan Yurdakul, "Bu darbe girişiminin başarısız olmasının temel nedeni, Türk milletinin dirayetli duruşudur. O gün saat 21.00'de tanklar köprüye çıktığında MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bizi parti binasında topladı. Başbakana ulaşmaya çalıştı ama özel kalemine ulaştı ve televizyon ile gazetelere her türlü darbeye karşı olduğunu söyledi" diye konuştu. Alanya Muhtarlar Derneği'nin ardından MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ı makamında ziyaret eden Yurdakul'a MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy da eşlik etti. Aksoy, "Alanya İlçe Teşkilatı'nın çalışmalarından son derece memnunuz" dedi.

'ÜLKÜCÜ KADROLAR İKTİDARA GELMELİ'

Yurdakul ise yaptığı konuşmada, "Bize 'AKP'nin bastonu oldunuz' diyorlar. Oysa MHP'nin yanına önce AKP geldi. Sayın Bahçeli'nin yıllardır FETÖ ile ilgili söylediklerini ve uyarılarını dikkate almış olsalardı 15 Temmuz yaşanmazdı. Bundan sonraki seçimde birinci parti olacağız. Önemli olan, ülkesini ve milletini  yönetecek kadroların iktidara gelmesidir. Bu kudret de ülkücü camiada vardır" diye konuştu. Cuma namazının ardından Öztürk Kolcuoğlu Adana Metrelik Kebap ve Ocakbaşı Restoran'da basın mensuplarıyla buluşan Yurdakul'a partililer de eşlik etti. Yemek öncesi konuşan MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Bugün davamızın kurucusu, merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş'in 99. doğum günü. Merhum başbuğumuzu bu vesileyle doğum gününde rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Bizler her zaman ifade ettiğimiz gibi MHP İlçe Teşkilatı olarak başbuğumuzun izinde, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin emrinde, kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Başbuğumuzun açtığı yolda, liderimizin izinde, Bahçeli'nin yolu yolumuz, kavgası kavgamız, davası davamızdır diyoruz" açıklaması yaptı.

'CHP, HDP'NİN YANINDA OLMAMALI'

MHP İl Başkanı Aksoy ise, "7 Ağustos'ta göreve atanan Mustafa Türkdoğan, göreve atanmadan önce bizlerle beraberdi. Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 7 Ağustos itibariyle Alanya İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Türkdoğan'ın şahsında yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum" diye konuştu. Son konuşmayı ise Yurdakul yaptı. Burada CHP'ye seslenen Yurdakul, "HDP'yi, dolayısıyla PKK'yı desteklemeyi bırakın. Ülkenin bölünmesi için hareket edenlerin yanında olmayın, onlara karşı durun. Onlarla birlikte İstanbul başta olmak üzere çeşitli şehirlerde mitingler yapmayın. Hem 'Adana'da vatanı böldürmeyeceğiz mitingleri yapacağız' diyorsunuz, hem de Haziran mitingi çerçevesinde HDP ile diğer örgütlerle hareket ediyorsunuz. Bu nasıl bir anlayış. Buradan CHP'yi uyarıyorum. Eğer Atatürk'ün partisiyseniz, onun ilkeleri çerçevesinde hareket edecekseniz, o zaman hep birlikte ülke, vatan ve millet çerçevesinde hareket edin. Sonra iç siyaset çekişmeleri çerçevesinde kendi düşüncelerinizi özgür, demokratik olarak ifade edebilirsiniz" dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
MhpAhmet Selim Yurdakul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Çavuşoğlu oyunu Alanya'da kullanacak
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Türkler Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlkokulu'nda oyunu...

Haberi Oku